Ten gól viděla i Tribuna Sever, zlobí se Škoda. Hrubě jsem chyboval uznal rozhodčí

Byl to gól, nebo ne? Nevím, ale nevadí, podívám se na video - nejspíš ještě nějaký čas potrvá, než tohle bude moci říct fotbalový rozhodčí na českých stadionech. Že by nemuselo jít jen o výstřelek moderní doby, ukázalo i ligové derby v Edenu mezi Slavií a Spartou. Domácí sice vyhráli 2:0, Milanu Škodovi ale sudí zřejmě upřel regulérní gól, protože jeho pokus vykopával obránce Costa až za brankovou čarou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Costa míč vykopává až za brankovou čarou

Costa míč vykopává až za brankovou čarou | Zdroj: repo YouTube

„Nevím, co na to říct. To je bída, myslím, že to viděla i tribuna sever, úplně každej. Nevím, co se tam stalo, rozhodčímu jsem říkal, že to byl stoprocentně gól,“ marně hledal po zápase pro Radiožunál slova pochopení útočník Slavie Milan Škoda.

Slavia porazila góly Škody a Hušbauera Spartu v derby plném kontroverzních rozhodnutí 2:0

Reagoval na situaci z 29. minuty. Gólman Sparty Dúbravka skvěle zneškodnil střelu Rotaně i následnou dorážku Stocha. Jenže obrana letenského klubu nepochopitelně nebyla schopná míč odkopnout a Milan Škoda zakončoval už do odkryté branky.

Costa vykopl míč za brankovou čárou a rozhodčí Jílek po dohodě s asistentem situaci vyhodnotili špatně, když nechali pokračovat ve hře a branku neuznali.

Na situaci už reagoval i asistent rozhodčího Petr Blažej. „Evidentně jsem hrubě chyboval, není se za co schovávat. Slavii se omlouvám,“ napsal přes twitterový účet rozhodčích FAČR.

„V momentu, kdy míč přešel čáru, jsem měl situaci zakrytou tělem Costy. Neviděl jsem tedy přesně, kde míč je, a nemohl jsem uznat branku,“ dodal.

Jenž další dvě trefy sešívaných byly i podle rozhodčího naprosto v pořádku, a tak situace z první půle nakonec neměla vliv na bodový příděl. Trenér Slavie pak o poločasové pauze úspěšně dostával křivdu z hlav svých svěřenců.

„Samozřejmě to řešili, ale moje první slova byla, abychom to hodili za hlavu, že to nevrátíme. Možná nás to zdravě nabudilo do druhého poločasu a přidali jsme ještě další dva góly,“ vysvětluje Jaroslav Šilhavý.

I proto zůstávají některé otázky nezodpovězeny. Kdo zastaví Slavii, která už 33 ligových zápasů neprohrála? Proč to ve Spartě pořád nešlape tak, jak by mělo? A kdy, a jestli vůbec ,někdy dojde v českém fotbale na zavedení videa?

„Určitě by to pomohlo. Tentokrát rozhodčí nebyl v ideální pozici, aby mohl posoudit třeba střet Bořila s Kadlecem nebo gól domácích. Pokud by měl k dispozici video technologii, tak by ten gól Slavie platil,“ přiznává dokonce i trenér hostů Andrea Stramaccioni.

Kouče Sparty ale trápily spíš nepotrestané „žluté“ fauly obránce Slavie Bořila a hlavně tápání Sparty, která má už opravdu výraznou ztrátu na čelo ligové tabulky.