Teplice porazily v předehrávce Liberec 1:0, vítězství vystřelil novopečený otec Hora

V předehrávce 17. kola vyhrály Teplice na domácí půdě nad Libercem 1:0. O branku se postaral novopečný otec Jakub Hora. V sestavě Liberce se poprvé od srpnové autonehody objevil guinejský záložník Kamso Mara.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplice porazily Liberec 1:0

Teplice porazily Liberec 1:0 | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Sedmnácté kolo první fotbalové ligy otevřelo utkání mezi severočeskými celky. Teplice hostily Liberec. Zatímco domácí trenér Stanislav Hejkal nemohl do zápasu počítat s vykartovanými Michalem Jeřábkem a Martinem Jindráčkem, libereckým chyběl kvůli kartám klíčový záložník Petr Ševčík.

V brance Teplic se po delší době objevil Tomáš Grigar a Alexe Krále ve stoperské dvojici doplnil bývalý mládežnický reprezentant Pavel Čmovš. V sestavě Liberce se naopak objevil středopolař Kamso Mara, který od srpna absentoval kvůli zraněním z dopravní nehody.

Do zápasu vstoupily mnohem lépe Teplice a už ve třetí minutě se radovaly z vedení. Kmenový hráč Slavie v teplických službách Daniel Trubač zachytil nepovedenou zpětnou přihrávku Oscara Dorleyho a za obranu vysunul Jakuba Horu. Ten kličkou obešel brankáře Filipa Nguyena a otevřel skóre. Branku věnoval novorozené dceři Sofii, která přišla na svět v neděli.

„Dostal jsem hezký balon od Trubiho (Trubače), pustil jsem si ho. Brankář vybíhal, tak jsem chvilku přemýšlel, jestli ho třeba nelobnu, ale dal jsem si to kolem něj. On tam nějak sahal a pak už jsem věděl, že trefím branku a dám gól,“

Teplice byly i nadále aktivnější a vytvářely si i větší počet šancí. Tomáš Kučera, Daniel Trubač ani Alois Hyčka se ale neprosadili.

První větší šance Liberce přišla až v 67. minutě. Roman Potočný našel z rohového kopu na velkém vápně osamoceného Martina Koscelníka, který ale hlavičkoval mimo.

O dvě minuty později vyslal opět Potočný do šance střídajícího Jana Pázlera, ten vystřelil na zadní tyč. Jeho střelu ale Grigar konečky prstů vytáhl.

V 79. minutě se řitil do brejku liberecký záložník Jakub Pešek, míč mu ale spadl na paty a nechal ho za sebou.

Když v nastavení nevyužil chybu Tarase Kačaraby Estonec ve službách Teplic Siim Luts, skončil zápas výhrou Teplic 1:0.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 12. 2018)