Teplice v prvním duelu pod koučem Kučerou vyhrály v Boleslavi 2:0. Budějovice porazily Zbrojovku

Fotbalisté Teplic v premiéře trenéra Radima Kučery zvítězili v 10. kole první ligy v Mladé Boleslavi 2:0 a v nejvyšší soutěži naplno bodovali po čtyřech porážkách za sebou. Za hosty se nejprve v 39. minutě trefil Pavel Moulis, pojistku přidal v 84. minutě Daniel Trubač. V 59. minutě neproměnil penaltu domácí útočník Michal Škoda. Středočeši prohráli třetí z posledních čtyř kol. České Budějovice porazily Zbrojovku Brno 3:1.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Moulis

Pavel Moulis | Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Šestačtyřicetiletý Kučera, který naposledy vedl druholigovou Jihlavu, nahradil na lavičce Stanislava Hejkala, jehož vedení odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům.

Souboj dvou sousedů v tabulce, kteří se nacházejí pod čarou sestupu, v prvním poločase mnoho šancí nenabídl. V 10. minutě hlavičkoval osamocený Škoda ve vápně mimo. Na druhé straně vyslal Fortelný z šestnáctky slabou střelu.

Slavia v souboji o první místo v tabulce přejela Spartu 3:0. Dva góly dal Sima, třetí přidal Lingr

V 39. minutě vychytal hostující gólman Němeček přímý kop mladoboleslavského kapitána Budínského z hranice pokutového území. O necelou půlminutu později Teplice skórovaly. Mareš elegantní patičkou přistrčil míč na Moulise, který výstavní ranou zpoza vápna pod břevno nedal Mikulcovi šanci.

Po změně stran si Němeček poradil s Túliovou skákavou střelou. O chvilku později spadl míč na ruku teplického obránce Tomáše Kučery, jenž nastoupil k 200. ligovému zápasu, a sudí Denev odpískal pokutový kop. K němu se postavil Škoda, jehož nepříliš prudké zakončení k tyči vytáhl Němeček na roh. Vzápětí se Němeček při výběhu nedohodl s obránci, ale zaváhání napravil zastavením Douděrovy střely.

Na opačné straně mohl přinést Teplicím uklidnění Fortelný, jenže trefil tyč. Definitivně si výhru Severočeši pojistili šest minut před koncem. Mikulec se nedohodl s obránci, špatně odkopl balon a Trubač zakončil do prázdné branky.

„Skláři“ vyhráli na hřišti Středočechů po osmi ligových utkáních a poprvé od června 2013. Mladá Boleslav, která nastoupila ke svému jubilejnímu 500. zápasu v lize, doma v nejvyšší soutěži nebodovala po třech duelech.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 0:2 (0:1)
Branky: 39. Moulis, 84. Trubač. Rozhodčí: Denev - Kubr, Leška. ŽK: Douděra (M. Boleslav). Bez diváků.
M. Boleslav: Mikulec - Zahustel, Tatajev, Křapka, Mazáň - L. Mašek (46. Ikaunieks), Túlio - Graiciar (46. Jiří Klíma), Budínský, Douděra (74. Šimek) - Škoda. Trenér: Weber.
Teplice: Němeček - Vondrášek, T. Kučera, Shejbal (61. Hošek), Černý - Radosta (82. Ljevakovič), Trubač, Moulis (90.+1 Kozák), Fortelný (90. Kodad), Jukl - Mareš. Trenér: R. Kučera.

Brno - České Budějovice 1:3

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v 10. kolo první fotbalové ligy v Brně nad Zbrojovkou 3:1. Dvě branky dal v úvodu zápasu Patrik Brandner, za domácí snižoval po přestávce Antonín Růsek. Výhru Jihočechů pojistil v nastaveném čase kapitán Patrik Čavoš.

Brno tak ani na šestý pokus nedokázalo doma zvítězit, naopak Jihočeši počtvrté za sebou neprohráli a i v pátém utkání si udrželi venkovní neporazitelnost v probíhajícím ročníku. V neúplné tabulce Budějovice poskočily na jedenáctou příčku, Zbrojovka promarnila možnost opustit sestupové pásmo a je šestnáctá.

Zbrojovka Brno - Dynamo České Budějovice 1:3 (0:2)
Branky: 53. Růsek - 10. a 16. Brandner, 90.+2 Čavoš. Rozhodčí: Lerch - Mikeska, Dresler. ŽK: Gajič, Štepanovský, Vintr - Talověrov, Javorek. Bez diváků.
Brno: Floder - Moravec, Dreksa, Gajič (32. Šural), Kotula (84. Hladík) - Pachlopník, Sedlák, Čermák, Štepanovský (32. Šumbera) - Růsek, Přichystal (59. Vintr). Trenér: Machálek.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Talověrov, Skovajsa - Čavoš, Javorek - Van Buren, Valenta (70. Matějka), Mészáros (81. Mršič) - Brandner (85. Havel). Trenér: Horejš.