Sparta po dlouhé době pohodlně vyhrála. Jablonec sestřelil hattrickem Josef Šural

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v 11. kole v Jablonci 3:0 a dočkali se první ligové výhry venku po čtyřech zápasech. O vítězství Letenských rozhodl třetím hattrickem v nejvyšší soutěži Josef Šural, který se dvakrát trefil v úvodních 16 minutách a pak v závěru. Sparta se posunula v neúplné tabulce o bod před dnešního soupeře na čtvrté místo, Jablonec po první porážce po osmi kolech klesl na pátou příčku.

Teplice (Aktualizováno: 20:16 21. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Sparty Josef Šural

Útočník Sparty Josef Šural | Zdroj: ČTK

Do sparťanské základní sestavy se poprvé od derby vrátil veterán Rosický, naopak scházel kapitán Lafata, který nebyl ani na lavičce.

Letenští chtěli ukončit čekání na ligovou výhru venku a hned ve třetí minutě otevřeli skóre. Vatajelu nacentroval z levé strany a nabíhající Šural hlavičkoval na přední tyči přesně. Hostující ofenzivní hráč skóroval poprvé v sezoně. Chvíli poté musel ze hřiště zraněný Václav Kadlec, kterého nahradil Biabiany.

Sparta úvod jasně ovládala a v šestnácté minutě přidala po stejné spolupráci druhý gól. Vatajelu tentokrát zahrával roh a Šural opět hlavou překonal Hrubého.

Jablonci se v úvodu nedařilo navázat na poslední dobré výkony a probudil se až po půlhodině. Ve 34. minutě po závaru vykopl Zahustel balon z prázdné branky a následně domácí Doležal zblízka minul.

Stačilo třináct minut. Kabajev dal druhý nejrychlejší hattrick v historii české nejvyšší soutěže

Do druhé půle vstoupili Severočeši velkým náporem, který ale ke snížení nevedl. Jovovičovu střelu vyrazil Dúbravka a pak Trávník při přečíslení tří na jednoho nepochopitelně místo přihrávky střílel a trefil Štetinu. Sparta hrozila z brejků. Vatajelu se ale v tutovce ukopl a Michala Kadlece vychytal Hrubý.

Jablonecký tlak se postupně rozplynul a Sparta závěr v klidu kontrolovala. Navíc přidala po obrovské chybě v domácí obraně ještě třetí gól. Považancovu malou domů vystihl v 83. minutě Šural a před vybíhajícím brankářem lehce posunul míč do sítě. Definitivně tak pojistil první výhru Sparty v Jablonci po čtyřech letech. Kvůli řádění hostujících chuligánů v jejich sektoru pak rozhodčí Ardeleanu raději nastavil jen pouhou minutu.

Fotbalisté Teplic v prvním ze dvou sobotních duelů 11. kola první ligy doma porazili Karvinou 1:0. Dvě minuty před koncem se o to zasloužil David Vaněček svým pátým zásahem v sezoně. Tepličtí tak drží domácí neporazitelnost, když zde uhráli všechny své čtyři výhry a dvě remízy. Karviná z posledních deseti utkání vyhrála jediné a potřetí za sebou nedala gól, na který čeká už 304 minut. Na hřištích soupeřů čeká na gól dokonce 412 minut.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 3., 16. a 83. Šural. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubr, Fišer. ŽK: Považanec, Tecl, Mihálik - Hovorka, M. Kadlec. Diváci: 4883.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek - Masopust, Považanec, Trávník, Jovovič (83. Kouřil) - Doležal (52. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Kadlec - Mandjeck, Sáček (86. Mareček) - Šural, Rosický (73. Néstor), Vatajelu - V. Kadlec (8. Biabiany). Trenér: Stramaccioni.

FK Teplice - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 88. Vaněček. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Kříž. ŽK: Krob, Červenka (oba Teplice). Diváci: 4036.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob - Kučera, Ljevakovič - Hyčka (68. Vošahlík), Trubač (59. Červenka), Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal.
Karviná: Berkovec - Čolič, Lischka, Košťál, Vondra - Šisler, Budínský - Lingr (77. Štepanovský), Moravec, Kalabiška (81. Wágner) - Panák. Trenér: J. Weber.