Fotbalista Gebre Selassie ukončil z osobních a zdravotních důvodů reprezentační kariéru

Český fotbalista Theodor Gebre Selassie ukončil reprezentační kariéru. Obránce německého Werderu Brémy se tak rozhodnul ze zdravotních a osobních důvodů. Za národní tým nastoupil Gebre Selassie do 54 zápasů a zahrál si ním dvakrát na mistrovství Evropy. O svém konci v reprezentaci informoval 32letý fotbalista na svém instagramu.

Brémy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Theodor Gebre Selassie (vpředu) v souboji s anglickým Raheemem Sterlingem | Zdroj: Reuters

4. 6. 2011 se pro chlapce vyrůstajícího na Vysočině stalo něco tak neuvěřitelného, že o tom ani nikdy nesnil... Hrát za národní tým České republiky! To něco neuvěřitelného dnešním dnem končí. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl ze zdravotních a rodinných důvodů ukončit reprezentační kariéru,“ uvedl na svém instagramovém profilu Gebre Selassie.

„Nikdy nezapomenu na pocit hrdosti při nástupu na hřiště a následném zpěvu národní hymny. Děkuji všem trenérům, pod kterými jsem reprezentoval, a všem spoluhráčům, s kterými jsem oblékal reprezentační dres. A stejnou měrou děkuji všem lidem, kteří mi fandili. Do budoucna hodně štěstí a úspěchů české reprezentaci. Bylo mi ctí,“ dodal hráč s etiopskými kořeny.

Gebre Selassie se už nezúčastní červnového srazu reprezentace, během něhož národní tým odehraje dva domácí zápasy evropské kvalifikace s Bulharskem a Černou Horou.

Reprezentační kariéru uzavřel s bilancí 54 startů a tří vstřelených branek, které si připsal shodně v utkáních světové kvalifikace. Před osmi lety debutoval na turnaji v Japonsku a zúčastnil se dvou evropských šampionátů v roce 2012 a 2016. Hrával také za českou jednadvacítku.

S fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí, působil v Jihlavě, pražské Slavii, Liberci a po zisku titulu se Slovanem v roce 2012 odešel do Brém, kde hraje doteď.

jgr, mau Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme