Risk to nebude, věří Vaclík. Španělská liga by mohla začít v polovině června sevillským derby

Domů do Čech se ze Sevilly nedostal, teď už ale fotbalový brankář Tomáš Vaclík vyhlíží jiný návrat. Opora národního týmu se těší, až si znovu zahraje španělskou ligu. Po tříměsíční pauze by slavná soutěž mohla začít 11. června.

Sevilla Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vaclík.

Tomáš Vaclík. | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Tak dlouho pauzu bez fotbalu nezažil Tomáš Vaclík ani přes léto, kdy mívá běžně volno. Doma ale nezahálel. Udržoval se v kondici a pracoval také na španělštině. V Seville bude brzy dva roky a už teď je často slyšet na sociálních sítích klubu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík věří, že restart španělské ligy proběhne bez problémů. Více v příspěvku Marka Augustina

„Tady se nikam nesmělo, takže k moři vůbec ne, ani výlety. Karanténu jsme strávili doma s dětmi a učili jsme se, já i manželka,“ řekl Vaclík Radiožurnálu.

Díky lepšímu jazyku má brankář třetího týmu soutěže také slušný přehled o tom, jak moc koronavirová epidemie Španělsko postihla. Z restartu ligy v jedné z nejvíce zasažených zemí ale obavy nemá.

„Osobně věřím, že risk to nebude. Těch testů a opatření v klubech i v rámci La Ligy je strašně moc a dělá se všechno pro to, aby riziko bylo co nejmenší,“ doufá český reprezentant.

Trenér fotbalové repezentace Šilhavý během pauzy nezahálel a už vyhlíží zářijový sraz

Číst článek

Z čeho se Tomáši Vaclíkovi ale trochu rosí čelo, je představa, jak bude ve slunné Andalusii hrát fotbal uprostřed horkého léta.

„To je jedna z věcí, se kterou se bude muset počítat a nějak se korigovat. Červen, červenec, srpen tady může být klidně 45 stupňů. Takže u nás, ve Valencii nebo Granadě se asi zápasy budou muset hrát hodně večer,“ dodal.

A třeba už večer 11. června. S tímto termínem počítá šéf La Ligy Javier Tebas jako s prvním hracím dnem obnovené soutěže. Vaclík se Sevillou by měl nastoupit proti městskému rivalovi Betisu. Zatím ale týmy ve Španělsku trénují jen v malých skupinách.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme