Fotbalová liga se protáhla do poloviny prosince, zimní počasí trápí především trávníkáře

Česká fotbalová liga se kvůli nadstavbové části hraje netradičně ještě v polovině prosince. To se negativně podepisuje na stavu fotbalových trávníků. Trávníkáři klubů se tak musí činit o to více.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opavský Jan Schaffartzik a liberecký Radim Breite

Zimní počasí se promítá i do stavu trávníků | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

„Trávník už není v takové kondici, protože není období vegetace. To znamená, že jakákoliv rána či zranění už se samo nezregeneruje a neopraví,“ hodnotí pro Radiožurnál úskalí zimních měsíců Petr Dvořák, který je trávníkářem pražských Bohemians.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trávníkář Bohemians 1905 Petr Dvořák

Zásadní změny v péči o trávník ale nejsou. „Jinak pracovat nemůžeme, jedeme v nějakém režimu a trávě musíme dát to, co potřebuje. A neustále pod ní topíme,“ říká.

„Problémem je nedostatek světla. Snažíme se v tekutém stavu dávat přes rostlinu výživu, abychom trávník udrželi v kondici,“ dodává.

Zatímco očím fanouškům se terén může zdát perfektní, odborník může mít na věc jiný názor. „Úplně se mi to nelíbí, protože to má nějaké šrámy. Ale z hlediska data a období jsem celkem spokojený,“ hodnotí Dvořák.

Prozradil také, čím se vady dají částečně zamaskovat: „Trochu více to trpí, proto jsme přistoupili k pískování, kterým zahladíme rány. Ideální to ale není.“

Protažení podzimní části sezony se podle Dvořáka může promítnout i na stavu trávníku na jaře: „Určitě ho to ovlivní, protože to poničení zůstane až do jara. Začíná se už v únoru. V té době trávník bude úplně stejný. Budeme pod ním topit, to ale neznamená, že nastartujeme období mimořádné vegetace. Přírodu nahradit nelze.“

Lukáš Michalík, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme