‚Některé budeme sledovat.‘ Fotbaloví novináři trénovali pod vedením reprezentačních koučů

Jsou zvyklí koučovat takové hráče jako Patrika Schicka, Bořka Dočkala nebo Tomáše Součka. Teď ale trenéři fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý s Jiřím Chytrým dostali na starost místo českých hvězd skupinku fotbalových novinářů, včetně reportéra Radiožurnálu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový trénink novinářů pod vedením reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého

Fotbalový trénink novinářů pod vedením reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého | Zdroj: FAČR

Začátek tréninku pro fotbalové novináře na pražském Strahově trochu připomínal scénku ze seriálu Okresní přebor, kde v jednom díle hráči také řešili, jestli mohou novému trenérovi tykat. Jaroslav Šilhavý si ale i přes velmi dobrou náladu zachoval odstup a vyžadoval vykání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sportovní novináři si zkusili trénink pod vedením reprezentačních koučů Jaroslava Šilhavého s Jiřím Chytrým. Více v reportáži Václava Rokyty

„Pozitivně kluci, pojďte blíž, nebojte se,“ nabádal reprezentační trenér aktéry tréninku. Po úvodním už si zhruba dvacetičlennou skupinu novinářů vzal do parády kondiční trenér Ondřej Bejbl.

Po nezbytné rozcvičce a zahřívacím bagu už čekalo hlavní cvičení, které si Jaroslav Šilhavý s Jiřím Chytrým připravili. Na obdélníkové ploše o velikosti přibližně 20 krát 30 metrů hráli novináři ve dvou týmech proti sobě a zkoušeli kombinace na co nejméně dotyků. Někteří při tom podle Jiřího Chytrého připomínali doslova opravdové profesionály.

„Někteří by mohli být profi. Tak jako naši hráči po tom cvičení hlasitě oddechují, aby bylo vidět, jak jsou unavení,“ vyprávěl s úsměvem Chytrý.

Fotbalisté Boleslavi přestříleli 4:3 Spartu, Mešanovič dal hattrick. Plzeň v lize poprvé prohrála

Číst článek

Jinak ale cvičení z akademie Barcelony, které ve slavném katalánském klubu ovládají i šestileté děti, dělalo v některých fázích dospělým novinářům velké problémy.

Po konci vydatného tréninku, který ve velkém vedru trval přes hodinu a půl, ale kouč národního týmu všechny přítomné novináře chválil. Na nominaci do reprezentace to prý zatím ještě nebude. „Ale některé budeme sledovat,“ podotkl Šilhavý.

Přesto minimálně na zářijové kvalifikační zápasy v Kosovu a Černé Hoře budou fotbaloví novináři koukat jen z tribuny.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme