Tvrdík hrozí, že CEFC přestane podporovat český fotbal. Liga navíc přišla o titulárního sponzora

Firma ePojisteni.cz již nebude v názvu první fotbalové ligy, kterou sponzorovala v uplynulém ročníku. Podle informací serveru Aktuálně.cz se rozhodla v roli titulárního partnera skončit. Smlouvu měla uzavřenou na 1+1 rok, ale v průběhu jarní části sezony vedení společnosti rozhodlo ve spolupráci nepokračovat.

Praha (Aktualizováno: 18:08 29. 5. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Petržela svádí souboj o míč s Janem Šimůnkem a Ondřejem Kušnírem.

Milan Petržela svádí souboj o míč s Janem Šimůnkem a Ondřejem Kušnírem. | Foto: Miroslav Chaloupka

Server Aktuálně.cz také přišel s tím, že za vypovězením smlouvy ePojisteni.cz stojí nedávná kauza ohledně bývalého předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslava Pelty, který byl obviněn ze zneužívání státních dotací.

Podle informací ČTK ale nejde o reakci na tuto aféru. Web iSport.cz uvedl, že se tak stalo na základě analýzy, ze které vyplynulo, že společnost vyčerpala potenciál spolupráce s nejvyšší soutěží.

Internetový vyhledávač pojištění loni v červenci nahradil v názvu soutěže loterijní společnost Synot, jejíž jméno nesla liga dva roky. Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus. Detaily finančního plnění nebyly zveřejněny, ale ročně by titulární sponzorství mělo přinášet fotbalové lize kolem 50-60 miliónů korun.

Už loni v říjnu bylo oznámeno, že od sezony 2018/19 bude v názvu ligy sázková kancelář Fortuna, která nyní sponzoruje nižší soutěže. Hospodářské noviny upozorňují, že uspíšení spolupráce zřejmě nebude možné, jelikož mezi partnery ligy ještě rok bude jiná sázková kancelář Tipsport a její partnerská společnost Chance. Vedení ligy tak bude muset hledat na příští ročník nového partnera.

Z českého fotbalu navíc může odejít další významný sponzor - společnost CEFC. Jaroslav Tvrdík, který čínskou firmu v České republice zastupuje, na svém profilu na Twitteru napsal: „Jestliže bude zvoleno Berbrovo vedení FAČR, CEFC bude v pondělí firmu ePojisteni.cz v jejím kroku ukončení partnerství následovat."

CEFC zároveň vlastní fotbalovou Slavii. Z té ale odcházet nebude.

Michal Sobotka, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme