Černý zazářil v nizozemské lize, dvěma góly a asistencí zařídil triumf Twente nad Emmenem

Český fotbalista Václav Černý pomohl v 15. kole nizozemské ligy dvěma góly a asistencí k vítězství Twente 4:1 na hřišti Emmenu. Reprezentační křídelník má na kontě v této sezoně šest tref a v součtu se stejným počtem gólových nahrávek patří k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže.

Amsterodam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Twente Václav Černý | Foto: Pro Shots Photo Agency | Zdroj: Reuters

Černý v 16. minutě otevřel skóre a trefil se v lize po sedmi zápasech. Ve 33. minutě pak připravil gól pro Queensyho Meniga.

V Twente rozkvetl, na reprezentaci si ale musí počkat. ‚Když budu pokračovat, šance přijde,‘ říká Černý

Pojistku přidal ještě před pauzou svým prvním ligovým gólem Jesse Bosch. Emmen ve druhém poločase snížil, ale Černý po individuální akci brzy vrátil svému týmu třígólové vedení.

Pouze na lavičce domácího celku zůstal Denis Granečný, který po svém letním příchodu stále odehrál pouze osm ligových minut.

Twente potvrdilo roli favorita a vítězstvím se v neúplné tabulce posunulo na šesté místo. Emmen naopak zůstává po 15 zápasech na poslední příčce, navíc stále čeká na první výhru.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít