UEFA vrátí vstupné téměř 20 tisícům fanoušků. Jde o odškodnění za chaos během finále Ligy mistrů

Evropská fotbalová unie (UEFA) vrátí vstupné fanouškům, kteří se kvůli chaosu před stadionem nedostali včas do hlediště během květnového finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid (0:1). Nárok na vrácení peněz se týká kompletního sektoru příznivců anglického klubu, což je takřka 20 tisíc lístků, i některých fanoušků Realu. UEFA to uvedla v prohlášení na webu.

Nyon Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci anglického Liverpoolu během finále Ligy mistrů

Fanoušci anglického Liverpoolu během finále Ligy mistrů | Zdroj: Reuters

„Vzali jsme v potaz obrovské množství stížností i názorů na celou situaci a věříme, že jsme dospěli ke spravedlivému řešení. Vnímáme, že si spousta lidí odnesla ze stadionu negativní zážitek. Chceme odškodnit ty, kterých se to nejvíc týká,“ uvedl v prohlášení generální sekretář UEFA Theodore Theodoridis.

Záznamy z finále Ligy mistrů pořadatelé smazali. ‚Jsou nesmírně důležité,‘ kritizují francouzští senátoři

Číst článek

Zápas na pařížském Stade de France začal loni v květnu s více než půlhodinovým zpožděním kvůli problémům před stadionem, kde se zdržely tisíce fanoušků.

Francouzská policie podle záběrů z místa použila v napjaté situaci slzný plyn. Podle tehdejšího prohlášení UEFA se řada příznivců Liverpoolu snažila dostat dovnitř s falešnými vstupenkami, čímž způsobili chaos. To ale vyšetřování nepotvrdilo.

Stížnost i od Španělů

UEFA se za vzniklou situaci poprvé omluvila už v červnu poté, co si na události před zápasem stěžoval Liverpool i Real Madrid. Vyšetřením pak pověřila nezávislou komisi vedenou Portugalcem Tiagem Brandaem. Podle závěrů komise může za chaos UEFA, tedy pořadatel akce.

Po únorové zprávě vyšetřovatelů nyní učinila UEFA další krok. Nárok na odškodnění má všech 19 618 fanoušků ze sektorů Liverpoolu, kteří měli přístup do ochozů přes problematické vstupy A, B, C, X, Y a Z. Vrácení peněz proběhne v součinnosti s klubem, který vstupenky svým příznivcům distribuoval.

Nárok na odškodnění mají i někteří fanoušci Realu, případně neutrální diváci. Ti se musí s žádostí obrátit přímo na UEFA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme