V Anglii poprvé změnili u videa rozhodnutí sudího a uznali gól. Hotovo bylo za 67 vteřin

Kelechi Iheanacho z Leicesteru je prvním fotbalistou v Anglii, jemuž byl uznán gól po změně verdiktu sudího na základě konzultace s asistentem u videa. Nigerijský útočník rozhodl v úterý dvěma brankami o vítězství svého týmu 2:0 v opakovaném utkání Anglického poháru proti třetiligovému Fleetwoodu.

Leicester Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednadvacetiletý Iheanacho otevřel skóre v závěru prvního poločasu a v 77. minutě se trefil do sítě znovu. Sudí jeho trefu kvůli údajnému ofsajdu neuznal, nicméně po konzultaci s kolegou u videa rozhodnutí změnil. Podle BBC byl gól uznán po 67 sekundách od momentu, kdy míč skončil v brance.

Video se v anglickém fotbale tuto sezonu testuje v pohárových soutěžích, ale zatím ne v Premier League. V předchozích dvou zápasech, kdy bylo video využito, se původní rozhodnutí nezměnilo.