V historicky prvním zápase s videorozhodčím v akci kralovala Sparta. Po dobrém výkonu porazila Boleslav 3:0

Fotbalová Sparta zvítězila v dohrávce 16. kola nad Mladou Boleslaví 3:0. Na zápas, který byl vůbec posledním v tomto kalendářním roce, dohlížel poprvé v historii české ligy kromě rozhodčích na hřišti i videorozhodčí. Ten musel kontrolovat hned první gólovou situaci. O branky pražského klubu se postarali Zahustel a Šural. První gól si srazil do brány gólman Jedlička sám.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost fotbalistů Sparty

Radost fotbalistů Sparty | Zdroj: Reuters

Fotbalisté Sparty nastoupili do posledního podzimního zápasu opět s mírně pozměněnou sestavou. Do základní jedenáctky se dostal v lize poprvé od srpna levý obránce z Bosny Eldar Čivić a od konce září také chybějící Srdjan Plavšič ze Srbska.

Netrvalo dlouho a videorozhodčí byl využit. Ve 12. minutě odcentroval právě Eldar Čivić a míč s přispěním brankáře hostí Martina Jedličky, který si vybral špatnou chvilku, skončil v síti. Po krátkém přezkoumání videa s videorozhodčím Romanem Hrubešem byla branka uznána.

Pro Jedličku, který do Boleslavi přišel před sezónou z Příbrami, tak nedopadla premiéra v první lize vůbec dobře. Pro devatenáctiletého mladíka však bylo ještě hůř. O pouhé čtyři minuty později totiž lovil míč ze sítě podruhé. To nacentroval výborně hrající Bogdan Vatajelu na hlavu Ondřeje Zahustela a skóre bylo 2:0 pro Spartu.

Hra se poté uklidnila, sparťanští fotbalisté kontrolovali hru a v 36. minutě udeřili potřetí. Další kvalitní Vatajelův centr zužitkoval Josef Šural, který potvrdil podzimní formu a přidal šestý ligový gól.

Videorozhodčí je tady. 'Kdyby byl za mě, moc bych si nezahrál,' přiznává Tomáš Řepka

Po změně stran se na straně hostí na hriště dostal za nevýrazného Ruslana Mingazova Lukáš Magera, který tentokrát nenastoupi v obraně. Stoperskou dvojici Mladé Boleslavi, ve které v posledních zápasech nastupoval, tvořilo duo Patrizio Stronati a Matěj Chaluš.

Po změně stran Sparta i nadále řídila hru. Šance na navýšení náskoku měl Plavšič, Šural i kapitán Václav Kadlec. Boleslav pořádně zahrozila až v 81. minutě, kdy exsparťanský křídelník Tomáš Přikryl nevyzrál na Dúbravku.

V 89. minutě se do hry dostal další dlouhodobrý marod, turecký stoper Semih Kaya, který se v sestavě objevil naposledy v prvním kole proti Bohemians, kdy se zranil.

Celkem 6234 fanoušků tak sledovalo poslední podzimní zápas, ve kterém se rozhodlo o tom, že Sparta přezimuje na pátém místě, dva body od pohárů. Mladá Boleslav končí první polovinu sezóny na 11. místě. Oba týmy před sezónou jistě čekaly lepší umístění.