V Olomouci padal sníh, ale góly ne. Sigma remizovala v dohrávce se Slováckem 0:0

Fotbalisté Olomouce remizovali v dohrávce 23. kola první ligy se Slováckem 0:0. Oba soupeři se ve vzájemném zápase rozešli bez gólů potřetí za sebou, i když měli v utkání řadu šancí a trefili brankovou konstrukci. Slovácko prohrálo jediné z posledních 13 kol a upevnilo si třetí místo v neúplné tabulce. Sigma po desáté remíze v ligové sezoně zůstala devátá.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Ondřej Zmrzlý z Olomouce a Milan Petržela ze Slovácka. | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Zápas se měl původně hrát už 14. března, vzhledem ke karanténě Slovácka kvůli hromadné nákaze koronavirem byl ale odložen. Hosté mají k dobru ještě další utkání s Pardubicemi.

Brankářské trable Slavie pokračují. Mladý Vágner opouštěl hřiště v slzách, se Spartou si nezachytá

Již ve čtvrté minutě postupovali hosté po Hubníkově chybné rozehrávce dva na dva, Jurečka vzal zakončení na sebe a povedenou střelou protáhl brankáře Mandouse. O čtyři minuty později stejný hráč vypálil po přihrávce od Petržely, tentokrát však z dobré pozice uvnitř vápna zamířil nad.

Poté však více hrozili Hanáci. V 16. minutě brankář Nemrava vyrazil míč jen ke Gonzálezovi, jehož zakončení vykopl z brankové čáry Hofmann. Další dvě velké šance měli domácí ještě před koncem první půlhodiny.

Nejdříve po centru od Gonzáleze hlavičkoval Breite jen těsně vedle pravé tyče a vzápětí Yunis postupoval zprava na Nemravu, který si se střelou na zadní tyč poradil.

Hostům na hřišti viditelně scházelo několik opor. Mimo hru byli Havlík, Daníček či Navrátil a poprvé v základní sestavě dostal v lize šanci mladý Polášek.

Další šanci domácích měl Breite, který nedokázal prostřelit blok hostujících hráčů s Nemravou. Chytil následně ve skrumáži před brankou také nezakončil ideálně.

Sníh gól nepřinesl

V druhé půli začalo na Hané hustě sněžit. V 56. minutě chtěl nacentrovat Zmrzlý, podklouzl a míč trefil brankovou konstrukci. Gólman Nemrava pak předvedl proti stejnému hráči skvělý zákrok po hodině hry.

Navzdory těžkému terénu se střídaly šance na obou stranách. Hostující Kliment v úniku dvou na jednoho pokazil přihrávku a v 78. minutě domácí Mandous vychytal dorážejícího Jurečku.

V závěru měli blíž ke třem bodům hosté. V 79. minutě nejprve Petržela trefil tečovanou střelou tyč a z pokračující akce napálil Sadílek břevno odkryté branky. Slovácko venku v lize ztratilo body poprvé po šesti zápasech. Sigma doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neskórovala.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Hocek - Mokrusch, Ratajová - Cieslar (video). ŽK: Hála, Poulolo, Breite - Šimko, Kadlec, Kliment. Bez diváků.