V Řecku se začne znovu hrát fotbalová liga, přerušena byla po incidentu s ozbrojeným šéfem PAOK Soluň

Takřka tři týdny se nehrála nejvyšší řecká fotbalová soutěž. Vláda ji přerušila po incidentu v zápase mezi AEK Athény a PAOK Soluň, kdy majitel Soluně Ivan Savvidis kvůli nesouhlasu s výrokem rozhodčího došel na hřiště s revolverem u pasu.

Atény, Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Savvidis, majitel PAOKu, vkráčel na hřiště s pistolí u pasu | Zdroj: Reuters

Řecká média informovala, že kluby souhlasili s tím, že se budou řídit opatřeními, které vydalo ministerstvo sportu a byly podmínkou k opětovnému zahájení ligy.

V Řecku přerušili fotbalovou ligu. Majitel PAOKu šel na rozhodčího s pistolí

Číst článek

Už za tři případy jakéhokoliv násilí jeho fanoušků během jedné sezóny bude daný tým automaticky sestupovat. Právě za bezpečnost na stadionu ručí především kluby, při utkání ale budou přitomni i policisté.

Násilné chování řeckých fanoušků je už známé, ale nikdy ho neřešila řecká vláda. Tak se stalo právě až po incidentu v Soluni. Do věci se také vložila Mezinárodní fotbalová asociace, která Řecku pohrozila vyřazením z mezinárodních soutěží.

Ivan Savvidis narušil utkání svého klubu proti AEK Athény v polovině března, kdy kvůli nesouhlasu s výrokem rozhodčího doběhl na hřiště a přitom měl za pasem revolver.

Ještě před tímto zápasem získal po odvolání PAOK Soluň zpátky tři body, o které měl původně přijít kvůli výtržnostem při únorovém utkání proti Olympiakosu.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme