Valná hromada FAČR ukáže Berbrův vliv. Situace se vyhrotila, říká kandidát Fousek

Fotbalová asociace možná bude mít nového předsedu po Miroslavu Peltovi. Ten je v souvislosti s dotační kauzou ve vyšetřovací vazbě, a valná hromada bude hledat jeho nástupce. Kandidáti jsou tři a všichni hlavně chtějí vyřešit aktuální finanční situaci organizace. Při volbě se může v plné kráse ukázat vliv funkcionáře Romana Berbra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Fousek, kandidát na předsedu FAČR | Zdroj: ČTK

„Myslím, že dnes se rozhodne, že dnes zvolíme nového předsedu FAČR. Podle různých informací si myslím, že favoritem je Martin Malík, tak na 60 procent, Petr Fousek na 30 procent, Liborovi Dubovi dávám tak 10 procent," řekl ve vysílání Radiožurnálu místopředseda asociace za Moravu Zdeněk Zlámal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svůj odhad připojil ve vysílání Radiožurnálu místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal.

„Pan Berbr preferuje Martina Malíka, to je jednoznačné. V rámci české komory má Roman Berbr velký vliv, ale je potřeba mít na paměti, že hlasovat budou obě komory, česká i moravská. A ty jsou na sobě nezávislé," připomíná místopředseda systém prvního kola volby.

„S Romanem Berbrem se známe tři a půl roku po dobu, co já působím ve STESu a on je tam jako člen představenstva," popisoval ve vysílání Radiožurnálu Martin Malík - ředitel agentury STES, která je obchodní firmou Fotbalové asociace.

Podle spekulací by měl právě Malík mít největší šanci na zvolení i díky údajné podpoře od Romana Berbra. Současný místopředseda Fotbalové asociace má pověst kontroverzního funkcionáře, který má značný vliv.

Roman Berbr odmítl výzvu profesionálních klubů. Bude kandidovat na místopředsedu

Číst článek

Dalšímu kandidátovi, bývalému generálnímu sekretáři Asociace Petru Fouskovi, teď měl zamezit, aby vystoupil před volbami před českou komorou - tedy jednou ze dvou, ve kterých se bude rozhodovat o novém šéfovi domácího fotbalu. Oba se přitom znají dlouho.

„My jsme mnohokrát na různých platformách diskutovali nebo se potkali. Vždycky jsme spolu vycházeli korektně, ale teď se situace tímhle způsobem vyhrotila. Přes nějakou korektní spolupráci v době předsedování pana Pelty se projevilo, že na některé věci máme odlišný názor," říká Petr Fousek, kterého otevřeně podpořil třeba šéf mistrovské Slavie Jaroslav Tvrdík.

Nejasné pak je, jakou možnost stát se šéfem Fotbalové asociace má další uchazeč , ředitel Ondrášovky Libor Duda.

202 delegátů, až tři kola volby

„Pokud se tady vyvolává jméno Berbr, asi to někomu může způsobovat pozitivní body, ale nemyslím si, že by se téma valné hromady mělo stáhnout na osobu Romana Berbra," říká muž, který sám sebe označuje za krizového manažera.

Volební kola mohou být tři. Pokud ani to poslední neurčí vítěze, uskuteční se dohadovací řízení, které nastíní další postup. O novém vedení se rozhodne v pražském hotelu Clarion, kam má dorazit 202 delegátů.

Valná hromada začne v Praze v 10 hodin, a pokud na ní dojde ke zvolení nového předsedy Fotbalové asociace, ukáže se mimo jiné, jakou cestou se organizace vydá.

Mirko Vasić, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme