Zraněný Salač dojel ve Velké ceně Japonska ve třetí desítce. Kornfeil spadl v prvním kole

Filip Salač se zlomeným malíčkem na noze absolvoval Velkou cenu Japonska a obsadil 22. místo, pro Jakuba Kornfeila skončil závod Moto3 pádem brzy po startu. Pro vítězství si v Motegi dojel italský motocyklista Lorenzo Dalla Porta a je blízko titulu mistra světa. Už jistý šampion MotoGP Španěl Marc Márquez vyhrál čtvrtý závod za sebou, Karel Abraham skončil osmnáctý.

Motegi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač během Velké ceny Brna

Filip Salač během Velké ceny Brna | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Kornfeil startoval ze třetí řady, ale ve čtvrté zatáčce havaroval a po kolizi s ním skončil na zemi i Argentinec Gabriel Rodgiro. V této sezoně šestadvacetiletý český jezdec nedojel do cíle podruhé, v pořadí šampionátu klesl o jedno místo na 13. pozici.

Motocyklový jezdec Kornfeil mění tým. Od příští sezony bude závodit za španělskou stáj

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku. V sobotu odpočíval, protože celý potlučený si podle vlastních slov připadal, jako by ho přejel vlak. Do závodu se nicméně rozhodl nastoupit a startoval z uličky v boxech kvůli trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku. Cílem projel sedmnáctiletý Salač jako dvaadvacátý.

Vítězný Dalla Porta má tři závody před koncem MS náskok 47 bodů na Španěla Aróna Caneta, jenž dnešní Grand Prix nedokončil.

MotoGP už zná svého krále, kterým je pošesté Marc Márquez, a španělský fenomén si v Motegi dojel pro čtvrté vítězství za sebou a desáté v sezoně. Letos jen jeden závod nedokončil, jinak nebyl horší než druhý. Celkově má v MotoGP Márquez již 54 vítězných závodů a dotáhl se v historickém pořadí na třetího Australana Micka Doohana.

Márquez je znovu mistrem světa MotoGP, v kategorii Moto3 bodovali v Thajsku oba Češi

Márquez také pomohl značce Honda k vítězství v Poháru konstruktérů. Druhý dojel Francouz Fabio Quartararo a může se pyšnit titulem nováček roku.

Třídě Moto2 kraloval stejně jako před dvěma týdny Ital Luca Marini, lídr seriálu a Márquezův mladší bratr Álex skončil šestý. Šampionát bude pokračovat za týden v Austrálii.

Velká cena Japonska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi:
Moto3: 1. Dalla Porta (It./Honda) 39:34,866, 2. Arenas (Šp./KTM) -0,094, 3. Vietti (It./KTM) -0,198, 4. Suzuki (Jap./Honda) -0,289, 5. García (Šp./Honda) -0,437, 6. McPhee (Brit./Honda) -3,648, ...22. Salač -23,416, Kornfeil (oba ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 19 závodů): 1. Dalla Porta 229, 2. Canet (Šp./KTM) 182, 3. Arbolino (It./Honda) 161, 4. Ramírez (Šp./Honda) 144, 5. McPhee 136, 6. Antonelli (It./Honda) 122, ...13. Kornfeil 76, 24. Salač 18.

Moto2: 1. Marini (It./Kalex) 40:57,279, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,560, 3. Martín (Šp./KTM) -3,593, 4. Baldassari (It./Kalex) -3,999, 5. Navarro (Šp./SpeedUp) -5,236, 6. Á. Márquez (Šp./Kalex) 7,345.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 19 závodů): 1. Á. Márquez 234, 2. Lüthi 198, 3. Fernández (Šp./Kalex) 192, 4. Navarro 186, 5. B. Binder (JAR/KTM) 184, 6. Marini 176.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 42:41,492, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,870, 3. Dovizioso (It./Ducati) -1,325, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) -2,608, 5. Crutchlow (Brit./Honda) -9,140, 6. Morbidelli (It./Yamaha) -9,187, ...18. Abraham (ČR/Ducati) -43,458.

Průběžné pořadí MS (po 16 z 19 závodů): 1. M. Márquez 350, 2. Dovizioso 231, 3. M. Viňales 176, 4. Rins (Šp./Suzuki) 176, 5. Petrucci (It./Ducati) 169, 6. Quartararo 163, ...25. Abraham 5.