Plzeň - Pardubice 2:0. Výhru nad oslabeným soupeřem v závěru zařídili Havel a Bucha

Fotbalisté Plzně hráli proti Pardubicím v 16. kole dlouho v početní výhodě, na vítězství se ale hodně nadřeli. Nakonec ale po trefách Milana Havla a Pavla Buchy slaví zisk tří bodů.

Plzeň (Aktualizováno: 17:58 24. 1. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Dominik Kostka z Pardubic a Milan Havel z Plzně.

Zleva Dominik Kostka z Pardubic a Milan Havel z Plzně. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Západočeši zažívají asi nejhorší sezonu za poslednéch deset let. Znovu se nedokázali probojovat do základních skupin evropských pohárů a navíc se jim nedaří ani v lize. Před 16. kolem byli až na devátém místě, což je hluboko pod příčkami, na které je Viktoria zvyklá.

Jablonec v drsných podmínkách udolal Příbram a drží druhé místo, Sparta porazila Boleslav

Proti nováčkovi z Pardubice chtěla Plzeň poprvé v novém roce v lize zvítězit a na její hře v první půli to bylo vidět. Už v páté minutě mohla Viktoria s trochou štěstí vést, Buchova střela se ale po teči jednoho z hostí skončila jen na tyči.

Stejný hráč byl v akci i o chvíli později, tentokrát si s jeho střelou ale poradil brankář Boháč. A napotřetí Bucha zahrozil o dalších několik minut později, když po závaru v pardubickém vápně střílel do klubka bránících těl.

Potom o sobě dali vědět i hosté a hned se musel domácí brankář Staněk činit. Surzyn našel centrem na zadní tyči Černého, jehož akrobatický pokus z voleje vytáhl Staněk jen díky pohotovému zákroku konečky prstů.

Krátce nato přišla ale pro hosty velká rána. Martin Šejfl podrazil unikajícího Faltu a po právu viděl od sudího červenou kartu. Plzni se povedlo přesilovku využít ještě před přestávkou, jenže radost z Onráškova gólu trvala jen chvíli. Domácí útočník byl totiž v ofsajdu, takže rozhodčí po poradě s videem gól odvolal.

Po přestávce pokračovalo plzeňské obléhání hostující brány, velké šance ale dlouho nepřicházely. Až v 81. minutě vysvobodil domácí tým Milan Havel, který dostal míč do sítě po přihrávce Buchy. I tentokrát situaci dlouho zkoumal videorozhodčí, gól ale nakonec platil.

Pak ještě mohli plzeňské vítězství potvrdit Ba Loua a Ondrášek, uklidňující gól ale nepřidali. O ten se postaral až v úplném závěru Pavel Bucha po přihrávce, kterou mu poslal Ba Loua. Plzeň tak nakonec udolala oslabené Pardubice po výsledku 2:0.

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0 (0:0)
Branky: 81. Havel, 90.+3 Bucha. Rozhodčí: Berka - Dresler, Melichar - Petřík (video). ŽK: Cadu. ČK: 30. Šejvl (oba Pardubice). Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít