Rozhodovat budou všichni, říká Šádek o nových akcionářích fotbalové Viktorie Plzeň

Oficiálně vstoupili do fotbalové Viktorie Plzeň na konci června, teď ale představili noví většinoví akcionáři poprvé svoje vize naživo. Rakousko-švýcarská podnikatelská skupina bude vládnout klubu společně s bývalým majitelem Adolfem Šádkem, který je předsedou představenstva. A hlavní komunikace bude v němčině.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adolf Šádek

Adolf Šádek | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK, Profimedia

Plzeňský fotbalový funkcionář Adolf Šádek si musel po prodeji většinového podílu v klubu znovu procvičit němčinu. Jako předseda představenstva má teď totiž ve vedení Viktorie lidi ze švýcarsko-rakouské podnikatelské skupiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak bude podle plzeňského funkcionáře Adolfa Šádka probíhat spolupráce s novými akciovými vlastníky Viktorie Plzeň

„Musím říct, že jsem se zdokonalil dost, ale myslel jsem si, že umím dobře. Němčinu jsem studoval ve škole, pak jsem čtyři roky bydlel v Německu a myslel si, že umím dobře německy. Zrovna nedávno jsem říkal kolegům, že si asi budu muset němčinu oprášit, že mi pár slovíček vypadlo,“ pousmál se Adolf Šádek.

Žádný problém ale s jednáními vedení klubu v němčině nemá. Nové majitele hledal dlouho, a teď se mu prý ulevilo, protože si víc odpočine a nebude vedení Viktorie Plzeň pouze na něm.

„Určitě se to změní, protože už nejsem jediným akcionářem. Všichni se celý život něco učí, takže i já se budu s mými kolegy učit komunikovat a nemyslím, že by se něco zdržovalo, protože jsme operativní všichni. Všechna rozhodnutí, která budeme dělat, budou rozhodnutím představenstva a všech akcionářů,“ vysvětlil Šádek.

Zaměření na mládež

Společnost FCVP má sídlo v Rakousku a jsou v ní lidé, kteří mají bohaté zkušenosti s fotbalem. Viktorii Plzeň chtějí dál rozvíjet, udržet na pozicích, které si zhruba od roku 2010 vybudovala, a chtějí se koncentrovat i na rozvoj mládeže.

„Klub má zdravé základy, velmi silné kořeny v regionu, má všechny vlastnosti, které jsou potřeba pro úspěch. A důležitým partnerem je region, budeme mluvit se sponzory, s hejtmanem kraje, kterému představíme naši vizi. Důležité je vysvětlit, že chceme rozvíjet klub, vybudovat něco pro budoucnost,“ popisoval Martin Bruckner – nový šéf dozorčí rady klubu, který pracoval ve finančním sektoru, byl prezidentem Rapidu Vídeň a působil v dozorčí radě rakouské Bundesligy.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme