Coufal připravil vyrovnávací gól a West Ham remizoval. Liverpool zdolal ve šlágru Tottenham

Fotbalisté anglického West Hamu remizovali ve 13. kole s Crystal Palace 1:1 a v tabulce Premier League jim patří sedmá příčka. Na vyrovnávací gól domácích Sebastienu Hallerovi přihrával český obránce Vladimír Coufal, který společně s Tomášem Součkem odehrál celé utkání. Liverpool vyhrál souboj o první místo nad Tottenham 2:1 a s tříbodovým náskokem jej vystřídal v čele tabulky Premier League.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Coufal slaví se spoluhráči z West Hamu

Vladimír Coufal slaví se spoluhráči z West Hamu | Zdroj: Reuters

West Hamu se první půle zápasu s Crystal Palace nepovedla a Christian Benteke poslal hosty ve 34. minutě do vedení. Kladiváři však ve druhé půli srovnali krok a v 55. minutě po Hallerově nůžkách i stav. West Ham se i díky bodu posunul se na sedmé místo tabulky.

Čech se nemohl dostat do ‚zápasového módu‘, ale postupně získal jistotu. S trvalým návratem nepočítá

Liverpool se ve šlágru kola dostal do vedení ve 26. minutě, kdy se pojedenácté v sezoně trefil Muhammad Salah. O sedm minut později vyrovnal Son Hung-min a dotáhl Salaha a útočníka Evertonu Dominica Calwerta-Lewina v čele tabulky kanonýrů. Když už to na konci zápasu vypadalo na dělbu bodů, prosadil se Firmino a rozhodl o tom, že trenér Tottenhamu José Mourinho inkasoval teprve potřetí v kariéře v Premier League vítězný gól v 90. minutě.

Fotbalisté Leicesteru, soupeř Slavie v únorovém play-off Evropské ligy, prohráli s Evertonem 0:2 a přišli o třetí místo v tabulce.

Leicester sice předchozí dva ligové zápasy vyhrál, už ve 21. minutě však skóroval útočník Evertonu Richarlison. Po hodině hry jej napodobil Mason Holgate a Karamelky navázaly na předchozí výhru s Chelsea. Právě před ni se Everton dostal v tabulce na páté místo, na čtvrtý Leicester ztrácí bod.

Southampton poslal proti Arsenalu do vedení v 18. minutě Theo Walcott, který přitom na Emirates Stadium působil 12 sezon. Za domácí vyrovnal kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, o možný obrat však Arsenal po hodině hry připravilo vyloučení brazilského stopera Gabriela.

Leeds ještě čtvrt hodiny před koncem zápasu hrál s Newcastlem nerozhodně, třemi góly však rozhodl o výhře 5:2.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Arsenal - Southampton 1:1 (52. Aubameyang - 18. Walcott)

Leeds - Newcastle 5:2 (35. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark)

Leicester - Everton 0:2 (21. Richarlison, 72. Holgate)

Fulham - Brighton 0:0

Liverpool - Tottenham 2:1 (26. Salah, 90. Firmino - 33. Son Hung-min)

West Ham United - Crystal Palace 1:1 (55. Haller - 34. Benteke).