Youtuber vnikl na zahájení mistrovství Evropy ve fotbale v převleku maskota. Incident potvrdila policie

Německý youtuber pronikl při zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy ve fotbale před zápasem domácího Německa se Skotskem na hřiště v kostýmu maskota. Marvin Wildhage na YouTube zveřejnil video, v němž celou akci na stadionu v Mnichově popsal a zdokumentoval. Narušení bezpečnostních opatření potvrdili i zástupci UEFA, případem se podle agentury AP zabývá policie.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mascot UEFA

Wildhage ve videu popsal, jak si nechal falešný kostým vyrobit, přijel s dalšími dvěma kamarády na stadion a dostal se až na hřiště (ilustrační foto) | Foto: John Sibley | Zdroj: Reuters

„Můžeme potvrdit incident s falešným kostýmem maskota na zápase v Mnichově mezi Německem a Skotskem. Tři lidé získali neautorizovaný přístup,“ uvedla UEFA v prohlášení. Na situaci zareagovala úpravou organizačních opatření. „Třem osobám byl zakázán vstup na stadiony, kde se konají zápasy Euro 2024,“ dodala UEFA s tím, že vzhledem k vyšetřování další informace neposkytne.

Česko má na Euro nejmladší nominaci. ‚Kompliment pro Českou republiku,‘ myslí si Lingr

Číst článek

Wildhage ve videu popsal, jak si nechal falešný kostým vyrobit, přijel s dalšími dvěma kamarády na stadion a dostal se až na hřiště. Tam podle záběrů tančil ve vymezeném prostoru v rohu stadionu a při slavnostním zahájení vstoupil i na plochu, než ho odvedla jedna z pořadatelek. Poté byl zadržen a stadion mohl opustit až dlouho po zápase.

Pro Wildhageho to nebyl první případ, kdy využil mezer v bezpečnostních opatření kolem Eura. Už před měsícem zveřejnil video, na němž se oblečený jako hráč dostal na trénink při soustředění německé reprezentace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme