Za špatné výsledky dva měsíce na hotelu. Jakub Jankto zažil v Udinese netradiční formu trestu

Týmu se nedaří, prohrává jeden zápas za druhým a vedení přemýšlí, jak se dostat z výsledkové krize. V italském Udinese tohle vyřešili jedním hodně přísným trestem. Hráče skoro uvěznili na hotelu. Jestli se tedy někdo z fotbalistů opravdu hodně těšil na konec klubové sezony a na sraz národního týmu, pak jsou to Antonín Barák a Jakub Jankto.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Jankto při reprezentačním srazu | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Po sérii porážek se rozhodlo vedení Udinese k nečekanému trestu. Více o něm se dozvíte od Jakuba Jankta v reportáži Davida Nyče

Je to najednou příjemná změna, po obědě může vyrazit třeba na procházku, pozdravit se s kamarády. Jistě, i dál má Jakub Jankto fotbalové povinnosti, ale na srazu národního týmu se teď asi cítí volný jako pták, který trávil poslední týdny jen v klícce.

„To bylo úplně neuvěřitelné. Nevím, jestli jsme tam v celku byli dva tři měsíce. Prohrajete tolik zápasů v řadě a ještě vás naštvou tímhle způsobem, což teda nechápu. Vedení se zápasy moc spokojené nebylo. To, že zavřete tým na hotel, tak ho jenom přetížíte. Hlavně ti, co mají rodiny a malé děti, byli úplně na odpis,“ říká Radiožurnálu Jankto.

V Udine tímhle zvláštním způsobem řešili zoufalou výsledkovou krizi. Možná se vám jako malým školákům stalo, že jste přišli domů se špatnou známkou a rodiče vás potrestali domácím vězením. Teď se tomu zasmějete, jenže tenkrát vás to hodně trápilo.

V případě Jankta šlo spíš o hotelové vězení, a protože tým prohrál hned 11 ligových zápasů v řadě, hráči měli nejspíš rekordně dlouhého zaracha.

Z české fotbalové reprezentace vypadli čtyři hráči včetně Vydry. ‚Je to komplikace,‘ říká Jarolím

Číst článek

„To byly tresty. Byli jsme na nejhorším hotelu v Udine, kde byly i špinavé záchody. Kolikrát jsme tam přišli, a pokoje nebyly uklizené. V tomhle směru tragédie,“ popisuje český fotbalista.

Těžko říct, jak vypadá v očích profesionálního fotbalisty nejhorší hotel ve městě, asi byste i v Udine našli ještě méně komfortní ubytovny, ale to frustraci nezmírní. Podle Jakuba Jankta šlo vyřešit krizi úplně jiným způsobem.

„Pak to akorát zhoršovalo situaci, všichni byli naštvaní. Místo toho abychom řešili, jestli vyhrajeme, jestli získáme nějaký body, tak bylo tohle. Byly i tréninky, kdy jsme míň trénovali,“ dodává Jankto.

I s přípravou na hotelu se nakonec Udinese zachránilo v nejvyšší soutěži, na poslední měsíce prý ale Jakub Jankto nebude vzpomínat rád, a s o to větší chutí odehraje přátelská utkání v dresu národního týmu.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme