Zkušený funkcionář i Peltův poradce. Podpora z klubů, okresů i krajů mě zavazuje, vysvětluje kandidaturu Fousek

Český fotbal hledá nového předsedu po momentálně zadrženém Miroslavu Peltovi. Současný šéf asociace je obviněný z možného zneužití dotací z ministerstva školství. Spolu s ním skončila ve vazbě také náměstkyně ministryně Simona Kratochvílová, se kterou se měl Pelta údajně domlouvat na rozdělování dotací pro fotbalové projekty. Na uvolněné místo předsedy asociace se hlásí ředitel Ondrášovky Libor Duba, šéf marketingové společnosti STES Martin Malík a také respektovaný mezinárodní funkcionář Petr Fousek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Fousek, kandidát na předsedu FAČR | Zdroj: ČTK

„Vznikla náhlá změna situace, kterou málokdo předpokládal. Je potřeba na ní reagovat. Rozhodl jsem se, protože jsem byl osloven některými kluby profesionálního fotbalu a okresními či krajskými fotbalovými svazy. Ta podpora mě zavazuje, rozhodl jsem se několik dní před uzávěrkou," vysvětluje Petr Fousek pro Radiožurnál, proč se rozhodl kandidovat na předsedu FAČR.

Další přihláška nepřišla. V boji o post předsedy fotbalové asociace zůstávají tři kandidáti

Číst článek

Zkušený funkcionář mluví čtyřmi světovými jazyky, ale teď budou důležitá hlavně jeho vyjádření v mateřštině, aby případě, že se bude na valné hromadě na 2. června skutečně volit předseda, oslovil co nejvíce delegátů.

Už jednou v takové pozici mohl být, před lety, po rezignaci Ivana Haška, jenže tenkrát na nejvyšší funkcionářskou pozici v českém fotbale nekandidoval. „Nejen po odstoupení Ivana Haška jsem byl přesvědčován, abych přijal kandidaturu na nějakou politickou funkci. Odmítal jsem je, protože jsem říkal, že v českém fotbale je potřeba odbornost a neutralita."

V posledních letech jako delegát dohlížel na zápasy závěrečné fáze Ligy mistrů i Evropské ligy a také třeba řídil organizační tým při evropském šampionátu jednadvacetiletých fotbalistů v Česku, ale byl i poradce Miroslava Pelty, který je aktuálně ve vazbě.

„Pochopitelně mě to překvapilo. Pro fotbal je to nemilá situace, ale odehrávaly se tam věci, o kterých víme příliš málo. To bych ponechal těm, kterým to spadá do kompetence. Jeho nasazení bylo enormní, jako jeho poradce jsem se snažil radit co nejlíp, ale celou řadu věcí si předseda dělal sám, takže myslím, že o tom nemají ponětí ani členové výkonného výboru," říká Petr Fousek, jeden ze tří kandidátů na předsedu FAČR.

Jaroslav Plašil, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme