‚Zlatá anglická generace? Zatím nepřesvědčila, že by to byl válec.‘ Horváth hodnotí uplynulé zápasy Eura

Do evroského šampionátu v neděli večer vstoupila Anglie, která porazila výběr Srbska 1:0. Mnozí tvrdí, že trenér Gareth Southgate přivezl do Německa zlatou generaci. Co si o tomto tvrzení i výkonech obou týmů myslí expert Radiožurnálu Sport Pavel Horváth?

Gelsenkirchen (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvacetiletého Judeho Bellinghama střídá devatenáctiletý Kobbie Mainoo

Dvacetiletého Judeho Bellinghama střídá devatenáctiletý Kobbie Mainoo | Foto: Piroschka Van De Wouw | Zdroj: Reuters

Předvedla Anglie na úvod šampionátu přesvědčivý výkon?
Začátek zápasu přesvědčivý byl. Minimálně mě to přesvědčilo o tom, že Anglie bude na turnaji silná. Mohli jsme si všimnout určitých zajímavých posunů v sestavě, kdy pravý obránce Kieran Trippier hrál na pozici levého obránce. Myslím, že ke konci zápasu měli trochu strach, protože se Srbové hodně zlepšili. Dokonce Anglii zatlačili, ale neměli tak velkou šanci, jako třeba na konci Harry Kane, který mohl dávat na 2:0. Anglie mě ale zatím nepřesvědčila o tom, že by to měl být válec.

Polsko prohrálo s Nizozemskem 1:2 a muselo se obejít bez hlavní hvězdy Roberta Lewandowského. Jak moc tento kanonýr své zemi chyběl?
Takový hráč chybí i kvůli organizaci hry. Mužstvo je na něj zvyklé, hraje všechny zápasy v reprezentaci. Je to určitě nepříjemné, ale na druhou stranu jeho náhradník skóroval, což je pro Polsko dobrá zpráva. Ale bohužel pro ně to nestačilo, Holanďani byli dobří a tlakem si vynutili rozhodující gól.

Kolaps, restart kariéry a návrat na Euro. Fotbalista Eriksen po třech letech znovu táhne dánský tým

Číst článek

Pohádkový příběh napsal v neděli Christian Eriksen. Na minulém Euru zkolaboval a doslova bojoval o život, teď dal jediný gól Dánů v utkání se Slovinskem. Jak jste tenhle moment prožíval?
Od začátku zápasu jsem se na něj soustředil, už před utkáním se o něm hodně mluvilo, byl nejvýraznější postavou celého zápasu. To, že dal gól, je neskutečný příběh. A způsob, jakým gól dal, je přesně jeho styl. Není to sprinter, je to hráč, kterému je přes 30, ale tady si perfektně zpracoval balon hrudníkem a hned po dopadnutí na zem ho uklidil s chladnou hlavou k tyči. 

Čeští reprezentanti už jsou v Lipsku, kde v úterý odehrají první zápas základní skupiny s Portugalskem. Jak jste během kariéry prožíval poslední hodiny před takto důležitým utkáním? Měl jste nějaký rituál?
Den před zápasem jsem se dobře najedl, v den zápasu jsem hodně spal. Vždycky jsem usnul po obědě třeba na hodinu, hodinu a půl. Je to individuální věc, ale věřím, že většina hráčů odpoledne zavře oči. Ještě když je zápas až od devíti večer, svádí to k tomu si jít lehnout.

Petr Král, klh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme