Ibrahimovićova socha se opět stala terčem vandalů. Pokáceli ji na plot, na místě zůstala jen chodidla

Socha švédské fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviće v Malmö se již počtvrté v krátké době stala terčem vandalů a tentokrát je její poškození vážné. Neznámí pachatelé v noci na neděli postavu odřízli v kotnících a více než třímetrová socha se zhroutila na plot, který ji od posledního útoku vandalů chránil.

Malmö (Švédsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha švédské fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviće v Malmö se již počtvrté v krátké době stala terčem vandalů a tentokrát je její poškození vážné | Foto: TT News Agency/Johan Nilsson | Zdroj: Reuters

Socha měla navíc na hlavě natažené černé tričko a na zemi byl nápis „odstranit“. Před polednem byla půl tuny těžká socha vyzvednuta na kamion a od stadionu odvezena.

Zlatanovi odhalili ve Švédsku sochu v nadživotní velikosti. Fotbalista si událost nenechal ujít

Číst článek

Na podstavci zůstala jen odříznutá chodidla. „Je to hrozné. Naprosto nechápu, proč to udělali,“ řekl autor díla Peter Linde, jenž už po předchozích útocích vandaly vyzýval, aby s ničením sochy přestali.

Ibrahimovićova socha byla odhalena loni v říjnu u stadionu v rodném Malmö, kde hrál na počátku kariéry.

Poprvé byla poničena koncem listopadu v den, kdy hráč oznámil, že investoval do konkurenčního klubu Hammarby. Sochu tehdy někdo posprejoval.

V polovině prosince jí vandalové poničili nohy a kolem krku jí pověsili provaz. Před Vánocemi přišel bronzový Ibrahimović o nos a prst na noze a byl přestříkán stříbrnou barvou.

Osmatřicetiletý Ibrahimović po odchodu z Malmö získal mistrovské tituly s Ajaxem, Juventusem, Interem Milán, Barcelonou, AC Milán a Paris St. Germain. Zahrál si také za Manchester United a naposledy za Los Angeles Galaxy. Před týdnem se dohodl na návratu do AC Milán, s nímž podepsal půlroční smlouvu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme