Zlín musí vyhrát v Jablonci, aby si zajistil baráž. ‚Pokud to nedopadne, budu si to vyčítat,‘ říká Fantiš

Až v posledním ligovém kole se rozhodne o přímém sestupujícím z nejvyšší fotbalové soutěže. Co potřebuje aktuálně poslední Zlín k záchraně mezi elitou?

Jablonec nad Nisou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Fantiš by rád oslavil výhru v Jablonci a vyhnul se se Zlínem přímému sestupu

Antonín Fantiš by rád oslavil výhru v Jablonci a vyhnul se se Zlínem přímému sestupu | Foto: Pavel Paprskář | Zdroj: ČTK

Ve fotbalové lize se v sobotu rozhodne o vítězi skupiny o Evropu, účastnících baráže a také přímém sestupujícím. O ligu níž se propadne jeden z trojice Karviná, České Budějovice a Zlín. 

Karviná se v přímém souboji utká s Českými Budějovicemi. Slezanům stačí ke startu v baráži uhrát remízu. Zlín musí bezpodmínečně zvítězit, jinak mezi elitou skončí. V podobné situaci byli Ševci i loni. V posledním kole potřebovali uhrát alespoň bod na hřišti Brna. O tom, jak psychicky náročný je boj o záchranu, ví jeden z nejzkušenějších zlínských hráčů Antonín Fantiš.

Jsem tady už nějakou dobu, přestěhoval jsem se sem. Chci tady žít a upřímně mi na tom moc záleží. Vím, že pokud to nedopadne dobře, budu si to vyčítat celý život,“ řekl zlínský záložník Fantiš před rozhodující bitvou v Jablonci. Toto utkání i zápasy Bohemians s Pardubicemi a Karviné proti Českými Budějovicemi začnou shodně v 18 hodin.

Ve stejný čas bude v odvetě finále skupiny o Evropu Hradec Králové hostit Teplice. Úvodní duel středočeský klub vyhrál 1:0. Všechny duely vysílá digitální Radiožurnál Sport v pořadu S mikrofonem za sportem.

Mikuláš Jáša, David Prouza, klh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme