Fotbalista Baroš rozstřílel Besiktas

Útočník Milan Baroš dal hattrick v utkání 16. kola turecké fotbalové ligy. V něm hostil Galatasaray Istanbul městského rivala Besiktas. Přesné trefy českého útočníka v 15., 53. a 67 minutě ale sebraly hostům šanci na úspěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš | Foto: fotbal.cz

Domácí se ujali vedení už v 8 minutě zásluhou Serveta Cetina. Brankovou odpověď našli hosté o 5 minut později, kdy se trefil Delgado. Vedení vrátil Galatasarayi český reprezentant, který proměnil penaltu po faulu ex-libereckého útočníka Hološka. Situaci usnadnil v 51. minutě Delgado, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. O 2 minuty později tak mohl Baroš zvýšit už na 3:1. Zápletku pro poslední půlhodinu dodal utkání Hološko, který dal v 55. minutě na 2:3 z pohledu hostů. Poslední slovo o skóre utkání si ale vzal opět sedmadvacetiletý Baroš, který proměnil i druhou penaltu v zápase.

Za Besiktas odehrál celé utkání Tomáš Zápotočný, který dostal v 62. minutě žlutou kartu. Tomáš Sivok nehrál.

Baroš tak díky hattricku vede tabulku střelců turecké ligy o tři branky před kanonýrem Mehmet Yildizem z Sivassporu. Ten se v 16. kole netrefil, přestože jeho tým vyhrál 2:1 v Genclerbirligi.