Fotbalisté Bohemians poprvé v sezóně prohráli doma

Fotbalisté pražských Bohemians okusili ve 21. kole letos poprvé hořkost porážky na vlastním hřišti. Postaral se o to Jablonec, který vyhrál ve Vršovicích 2:1. Do čela tabulky se vrátila po výhře nad Olomoucí Sparta, ale Viktoria Žižkov má zítřejší zápas v Blšanech k dobru. Z prvního jarního vítězství se radují Teplice, když přehrály Ostravu 4:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Klokany dostal do vedení v jedenadvacáté minutě Šenkeřík, ale hned po změně stran vyrovnal Michálek. O výhře Severočechů rozhodl tři minuty před koncem Hrotek. V nastaveném čase měli domácí velkou šanci na vyrovnání, ale Kisel neproměnil penaltu.

Teplice předvedly po dlouhé době velmi dobrý výkon. Ostravu porazily vysoko 4:0. Svůj první gól za Teplice vstřelil exslávista Luděk Zelenka, který dostal domácí do jednobrankového vedení. Naopak poslední branku ve žlutomodrém dresu zaznamenal Štěpán Vachoušek, který se stal novou posilou pražské Slavie.

O výhře Sparty rozhodla situace z 80. minuty, kdy penaltu za přidržení Malára proměnil Sionko. Sparťané mají po dnešním utkání dvoubodový náskok před Žižkovem, ale pokud Viktoria zítra porazí Blšany, dostane se opět na první příčku.

Duel mezi posledním týmem ligy - Opavou a Hradcem Králové skončil bez branek. Slezané získali teprve osmý bod v letošní sezóně.

Výsledky - 21. kolo:

Bohemians Praha - FK Jablonec 1:2 (1:0)
21. Šenkeřík - 47. Michálek, 87. Hrotek. Rozhodčí : Beneš - Talpa, Hranický. ŽK: Laštovka (Jablonec)

Bohemians: Čontofalský - Petrouš, Obermajer, Janáček, Kulig - Kisel, Dvořák, Šírl (77. Matuszny), Kolář (46. Kotrys) - Baláž (67. Šnajdr), Šenkeřík

Jablonec: Kouba - Svojtka, Hrotek, Petráš, Laštovka - Michálek, Kordula (78. Jirousek), Herzán (86. Novák), Weber - Mašek (69. Vodehnal), Jun

FK Teplice - Baník Ostrava 4:0 (3:0)
13. Zelenka, 15. Divecký, 33. Horváth z pen., 79. Vachoušek. Rozhodčí: Řehoř - Pokorný, Havlíček. ŽK: Látal (Ostrava). ČK: 27. Prohászka (Ostrava)

Teplice: Havel - Kukol, Grlič, Frťala, Rampáček - Verbíř (85. Skála), Horváth, Vachoušek (81. Doležal), Tesařík - Divecký (87. Jirka), Zelenka

Ostrava: Laštůvka - Dvorník (46. Kubica), Bolf, Besta, Drozd - Papoušek, Látal (77. Sviták), Bystroň, Matušovič (46. Lukeš) - Žůrek, Prohászka

Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
80. Sionko z pen. Rozhodčí: Helebrant - Ondo, Gulajev. ŽK: Kováč, Špilár (oba Olomouc)

Sparta: Čech - Horák, Hübschman, Novotný, Flachbart - Sionko, Jarošík, Klein, Michalík - Čížek (63. Zelenka), Holub (53. Malár)

Olomouc: Vaniak - Kováč, Špilár, Rozehnal, Kučera - Vlček (68. Novosad), Mucha (85. Krajčovič), Siegl, Zbožínek, Kobylík (60. Urbánek) - Reiter

Slezský FC Opava - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Stredák - Šramka, Sihelský (všichni SR). ŽK: Sedláček (Hradec)

Opava: V. Baránek - Mikula, Šlachta, Kutty, Harazim - Metelka (84. Hampel), J. Baránek, Rozsypal, J. Černý (66. Guľa) - Suchánek (87. Švejdík), Pospěch

Hradec Králové: Podhajský - Kubeš, Lukáš, Zemánek, Lesák - Bouška, Ryška (55. Klapka), Sedláček, Kalousek - Zoubek (69. Kraus), Kříž (75. Juračka)