Fotbalisté Bohemians Praha porazili třetí Liberec

V 7. kole Gambrinus ligy vybojovali hráči Bohemians své druhé vítězství v sezoně. Výhra 2:0 nad Libercem jim zajistila posun z 15. místa o čtyři příčky výše. Po několika utkáních se z výhry také radoval Jablonec, který doma zvítězil 2:0 nad Žižkovem.

Fotbalová Gambrinus liga

Fotbalová Gambrinus liga | Foto: F. Tichý

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 2:1 (2:0)

Domácí rozhodli o svém vedení už v prvních osmi minutách zápasu, kdy se dostali díky brankám Poláčka a Pecky do vedení. To v dalším průběhu nedokázali i přes šance navýšit. O výsledek se nakonec strachovali, protože v 79. minutě se za Kladno trefil Killar.

Branky: 1. Poláček, 8. Pecka - 79. Killar. Rozhodčí: Mikel - Filgas, Marek. ŽK: Mendy, Poláček - Dubský, Hajník, Procházka, Zachariáš. Diváci: 4650

Bohemians Praha - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Nebezpečnější nováček v útočném utkání plném šancí porazil Severočechy 2:0. Hosté z Liberce se tentokrát nemohli spolehnout na svého střelce Andreje Keriče, který šel třikrát sám na brankáře Wintera, ale gól nedal. Na druhé straně se to střelou z dvaceti metrů do šibenice povedlo ve 23. minutě kapitánu Zoubkovi. A na konečných 2:0 upravil čtvrthodiny před koncem Kincl.

Branky: 21. Zoubek, 75. Kincl. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Večeřa. ŽK: Zbončák, Demeter, Macháček, Vošahlík - Janů. Diváci: 1600

Baumit Jablonec - FK Viktorie Žižkov 2:0 (2:0)

Po čtyřech zápasech domácí naplno bodovali, Pražany porazili 2:0. Než se stačil brankář Žižkova, Aleš Hruška, rozchytat dostal dva góly. Ve 12. minutě ho přeloboval Hesek a v 25. obhodil Lafata. Ve 39. minutě se Hruška už vyznamenal proti Valentovi. Hosté se zlepšili ve druhé půli, ale chybujícího Špita po pokusu Naumova v 67. minutě zastoupil Homola.

Branky: 12. Hesek, 25. Lafata. Rozhodčí: Jech - Gallo, Tacina. ŽK: Homola, Loučka - Zengue. Diváci: 2890

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít