Fotbalisté Brna nevyužili šanci dostat se do čela Gambrinus ligy

Fotbalisté Brna prohráli v 6.kole Gambrinus ligy s Teplicemi 2:3 a propásli tak šanci postoupit na první místo nejvyšší soutěže. Severočeši se výhrou posunuli na druhé místo za vedoucí Jablonec. Tabulkou stoupají také hráči Slavie. Mistrovský tým posledních dvou ročníku porazil Slovácko 3:0 a patří mu třetí příčka. Smírně 1:1 se potom rozešly týmy Olomouce a Sparty.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

1. FC Brno - FK Teplice 2:3 (1:1)

Branky: 27. Došek, 90.+2 Rabušic - 38. Merzič, 63. Mahmutovič, 89. Mareš. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Košec. ŽK: Mareček - Mahmutovič, Vidlička. Diváci: 6454.

První poločas nabídl oboustraně opatrný fotbal, ze kterého vybočovaly pouze nebezpečné střely ze střední vzdálenosti. Po jedné z nich nešťastně tečoval střelu Doška jeden z hostujících obránců a Brno se tak dostalo do vedení 1:0. Po vstřelené brance ale začal domácí tým pouze bránit a jeho defenzivní taktiku potrestal vyrovnáním ve 38. minutě teplický Merzić. Ve druhém poločase potom poslal v 63. minutě po chybné brněnské rozehrávce hosty do vedení Mahmutović. Když přidal v 89. minutě další branku Severočechů Klein bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Domácí už pouze korigovali výsledek gólem Rabušice ze druhé minuty nastavení. Brno si tak připsalo v zápase s Teplicemi první porážku v letošním ročníku Gambrinus ligy.

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Léo (46. Dalmo), Polách (61. Dostálek), Mareček, Lira (72. Šural) - Došek, Rabušic. Trenér: Beránek.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Smejkal, Merzič - Verbíř, Klein, Vachoušek (76. Doležal), Stožický (81. Mareš) - Vondrášek, Mahmutovič (87. Hesek). Trenér: Klucký.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 45.+2 Šenkeřík, 47. Čelůstka, 85. Hloušek. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Vysloužil. ŽK: Vlček - Ondřejka, Abrahám, Kordula. Diváci: 12.382.

Hráči Slavie orámovali rozhodujícími góly poločasovou přestávku. Ve třetí minutě nastavení první půle se prosadil hlavou přes obranu Slovácka po parádním Belaidově centru Šenkeřík. Dvě minuty po změně stran se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe zorientoval Čelůstka a zblízka prostřelil hostujícího gólmana Kubáska. Domácí publikum se potom bavilo pohlednou útočnou hrou svého týmu, který přidal ještě třetí branku. V 85. minutě se trefil Hloušek.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Čelůstka - M. Černý, Belaid, Volešák (83. Vasiljevič), J. Černý (36. Vlček) - Šenkeřík (72. Naumov), Hloušek. Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Kubásek - Kubáň, Struhár, Němčický, Urbánek - Ondřejka (82. Racko), Kordula, Valenta, Abrahám (59. Gonda), Cleber - Chmelíček (29. Smetana). Trenér: Mazura

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 72. Ordoš - 24. R. Hubník. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Marek. ŽK: Otepka, Petr - R. Hubník, Kušnír, Vacek. Diváci: 6636.

Fotbalisté Sparty byli v prvním poločase lepším mužstvem. Jejich vedoucí gól vstřelil ve 24. minutě hlavou Roman Hubník. Po přestávce ale přebralo iniciativu domácí mužstvo. V 73. minutě vyrovnal na konečných 1:1 přesnou střelou ze střední vzdálenosti Michal Ordoš. Olomouc tak prodloužila svou sérii bez výhry na pět zápasů.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Otepka, Kaščák - Šultes, Hořava (75. Bajer), Štěpán (69. Ordoš) - Petr (72. Janotka). Trenér: Psotka.

Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, R. Hubník, Pamič - Žofčák, Vacek (90. Kucka), Kovba, Zeman (88. Hoheneder) - Wilfried, Kadlec (60. Kalouda). Trenér: Chovanec.

Tomáš Minarčík, Jan Kaliba, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít