Fotbalisté Českých Budějovic remizovali se Spartou

Dvě minuty před koncem utkání devatenáctého kola Gambrinus ligy přišli fotbalisté Sparty o důležitou výhru v Českých Budějovicích. Domácí útočník Kulič, hrající 150. ligový zápas, jim vstřelil vyrovnávací gól na 2:2 a znovu tak snížil naděje Pražanů na obhajobu mistrovského titulu. Synot porazil Jablonec 1:0, Slavia Plzeň 3:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Jihočeši se dostávali do zápasu jen pomalu s respektem k favorizovanému soupeři. Když ale zapomněli na ostych, bylo hostům úzko. Oba hrotoví útočníci hýřili aktivitou, ovšem jen před šestnáctkou. Střely Lafaty, Dvořáka či Kuliče většinou mířily mimo, nebo je v pohodě likvidoval brankář Blažek. Ve 44. minutě Poborský napodobil Zelenku a u pravé tyče se znovu zjevil Štajner, jehož hlavička už tentokrát skončila gólem, byť na něm měl velkou zásluhu nepříliš povedeným zákrokem domácí gólman Kafka. Brzy po přestávce se mohli hosté uklidnit, když se po rohovém kopu dostal uvnitř šestnáctky k míči Pergl, ale své šance se pět metrů od branky zalekl a netrefil ani mezi tyče. Sparťané dál spoléhali na jednoduchost, která se jim vyplatila v 59. minutě. V 65. minutě po několika chybách na pravé straně obrany, která vyvrcholila Poborského ztrátou míče, se míč dostal do šestnáctky k Vozábalovi a ten do opuštěné branky vstřelil první gól Jihočechů. Nakonec se domácím vyplatila obrovská bojovnost. Po další rychlé akci z levé strany se dostal míč ke Kuličovi a ten podobně jako Vozábal už neměl problémy trefit odkrytou síť. Jeho branka přinesla českobudějovickému týmu bodový zisk se Spartou po deseti letech.

Jedinou branku Synotu vstřelil v 57. minutě Čoupek a byl to jeho první ligový gól. Jablonec hrál od 26. minuty bez vyloučeného Flachbarta a v téže minutě neproměnil útočník Synotu Nezmar pokutový kop.

Druhé místo v ligové tabulce patří po 19. kole fotbalistům Slavie. Ti porazili na Strahově Plzeň 3:0, zatímco Sparta přišla v Českých Budějovicích o dvoubrankové vedení a nakonec s domácím celkem remizovala 2:2. Na vedoucí Ostravu ztrácejí slávisté tři a Letenští pět bodů, obě mužstva ale odehrála o dva zápasy více.

Výsledky:

České Budějovice - Sparta Praha 2:2 (0:1)
Branky: 65. Vozábal, 88. Kulič - 44. Štajner, 59. Kováč. Rozhodčí: Šedivý - Zlámal, Petřík. ŽK: Pončák, Kulič - Rezek. Diváci: 4745

Sestavy: České Budějovice: Kafka - Horejš, Penner, Leština, Plocek (83. Gruber) - Vozábal, Dvořák, Chlebek, Pončák - Lafata (81. Matoušek), Kulič (90. Smíšek); Sparta: Blažek - Pergl, Hübschman, Johana, Michalík - Poborský, Kováč, Zelenka, Voříšek (90. Poledica) - Rezek, Štajner (81. I. Gluščevič, 90. Baranek)

1. FC Synot - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 57. Čoupek. Rozhodčí: Jiřík - Pustka, Kordula. ŽK: Palinek - Kordula, Weber, Smíšek. ČK: 26. Flachbart. Diváci: 3870

Sestavy: Synot: Drobisz - Rajnoch, Kostka, Palinek, Bureš (84. Kadlec) - Ivana (63. Petržela), Polách, M. Abrahám, Čoupek - Meduna, Nezmar (69.Malár). Trenér: Jarolím; Jablonec: Špit - König, Hochmeister, Hrotek, Flachbart - Michálek (86. Laštovka), Herzán (77. Svojtka), Kordula, Weber (83. Vodehnal) - Šenkeřík, Smíšek. Trenér: Rada

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)
Branky: 39. Koloušek, 70. Latka, 87. Lukeš. Rozhodčí: Řehoř - Hojsík, Pouček. ŽK: Piták - Petrouš, Siegl. Diváci: 3638

Sestavy: Slavia Praha: Černý - L. Došek, Latka, Müller, Jószi - Piták (85. Kalivoda), Bejbl, Koloušek, Lukeš (87. Jefferson Luis) - Fořt (8. T. Došek), Kuka. Trenér: Csaplár;Viktoria Plzeň: Colceag - Petrouš, Zakopal, Skuhravý (84. Šíma), Gross - Jež (71. Kukol), Švejnoha, Barteska, Němec - Blaha (79. Marušič), Siegl. Trenér: Cipro

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít