Fotbalisté do 21 let načali ME porážkou

Nedali ani gól, ale dva dostali. Fotbalisté do 21 let prohráli v zahajovacím duelu evropského šampionátu ve skupině B v Ženevě s Francií 0:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalisté

Češi drželi s Francií krok necelý poločas, ale během čtyř posledních minut první půle ztratili reprezentanti do 21 let šanci na úspěch. Skončila tak po 20 měsících neporazitelnost jedenadvacítky. Govou v 41. minutě se nemýlil, jeho příležitost byla po Rozehnalově nedůrazné rozehrávce stoprocentní a proti jeho sólu neměl český brankář šanci. Těsně před odchodem do kabin přidal Sorlin druhý gól. Francouzi pak hráli v defenzívě bezchybně a soustředili se na udržení nadějného výsledku. Ke konci opět zahrozili, ale v bráně stál vynikající Petr Čech.

Česko - Francie 0:2 (0:2) Branky: 41. Govou, 45. Sorlin. Rozhodčí: Ersoy (Tur.) - Agius (Mal.), Yeboah (Ghana). ŽK: Hübschman, Voříšek. Diváků: 5454.

Česko: Čech - Jiránek, V. Drobný, Rozehnal, Horák (46. Zelenka) - Kobylík (84. Piták), Voříšek, Hübschman, Skácel - Pospíšil, Baroš (63. Vachoušek).

Francie: Landreau - Reveillere, Boumsong, Bréchet, Escude - Malbranque (87. Chapuis), Pedretti, Berson, Sorlin - Govou (46. Frau), Luyindula (71. Armand).

Další výsledek skupiny B: Belgie - Řecko 2:1