Fotbalisté Slavie nastříleli v divokém zápase čtyři góly

Fotbalisté Slavie Praha začali své vystoupení ve skupině 2. kola Poháru UEFA divokou výhrou 4:2 nad CSKA Sofia. O výhru se postarali dvěma góly Fořt, jednou se trefili Vlček a Piták. Dál čeká Slavii 24. listopadu zápas v norském Stavangeru s domácím Vikingem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalisté Slavie se radují | Foto: ČTK

Slavia začala hodně ofenzivně a už ve třetí minutě musel Gueye zatáhnout za "záchranou brzdu" proti pronikajícímu Vlčkovi a ukrajinský rozhodčí Šebek mu bez váhání ukázal žlutou kartu. Domácí za necelých pět minut dokázali to, co se proti CSKA nepovedlo na domácím hřišti ani Leverkusenu, ani Liverpoolu - vstřelit bulharskému celku branku. Aktivní Vlček prošel mezi dvěma hráči, krásně našel na značce pro penaltu zcela volného Fořta a ten s jistotou překonal gólmana Maksiče. Za pět minut však měli domácí po radosti. Latka nešťastně zpracoval centrovaný míč pro Velizara Dimitrova, který sice proti Kozáčikovi neuspěl, ale Gargorov do prázdné branky míč bez problémů dopravil.

Slavia se nadále tlačila dopředu, ale bulharská obrana odolávala. Uspěla i ve 25. minutě po rychlém brejku, když vracející se Zabavník stačil skluzem zblokovat přihrávku Vlčka na nabíhajícího Šventa. Hostující celek ale na Strahově potvrzoval slova svého kouče, že rozhodně nepřijel jen bránit. Hrál se rychlý fotbal, rušné okamžiky se střídaly před oběma brankami.

Ve 36. minutě předvedli domácí nádhernou akci. Jarolím přenesl dlouhým pasem přes celou šířku hřiště míč na Pitáka, ten narazil hlavou nabíhajícímu Vlčkovi, který nekompromisně poslal podruhé Slavii do vedení. Podle televizních záběrů mu ovšem rozhodčí odpustili ofsajd.

Úvod druhého poločasu byl hodně rušný. Po Pitákově úniku nezasáhl jeho přízemní centr Fořt a před Šventem ukopl v poslední chvíli míč obránce. V 56. minutě si domácí diváci zakřičeli gól potřetí. Fořt poslal do uličky míč Pitákovi, který nadvakrát překonal gólmana Maksiče. Ani to ovšem soupeře nepoložilo a vzápětí se opět přiblížil na rozdíl jediné branky. Tentokrát u toho asistoval Suchý. Nejprve nechal projít centr, který vrátil před branku Gargorov a tam slávistický obránce prohrál hlavičkový souboj se Sakaljevem.

Zápas gradoval, hrál se hodně divoký fotbal. Čtvrtá branka v síti CSKA přesto přišla. Čtvrt hodiny před koncem si Fořt zpracoval Šventův pas, pohotovou stahovačkou se zbavil obránce a v pádu podél padajícího brankáře pečetil úspěch Slavie. Sešívaní tak podruhé za sebou doma nasázeli čtyři góly, předtím jejich útočná síla zdrtila Spartu.