Fotbalisté Slavie se po čtyřech letech radují z prvního místa

Více než čtyři roky dlouhé období nebylo vidět fotbalisty pražské Slavie na první příčce tabulky Gambrinus ligy. Sešívaní ale dokonale využili zaváhání favorizovaného soka z Letné a těsným vítězství v Liberci (1:0) se vyhoupli o jeden bod před Spartu.

Slávisté se radují

Slávisté se radují | Zdroj: ČTK

Po bezbrankovém prvním poločasu udeřili hosté, hrající v nových temně modrých dresech pro venkovní zápasy, v úvodu druhé půle. Libereckého gólmana Hauzra překonal Slovák Dušan Švento, který zařídil svému týmu nejen poklidný zbytek zápasu, ale i vítězství. Slovan nenašel na pozorně bránící hosty zbraň a na stadiónu U Nisy byl donucen ke kapitulaci.

Výsledek:

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:0),
branka: 47. Švento. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Pudil, Blažek, Hodúr - Švec, J. Vorel, Gaúcho. Diváci: 8074.