Fotbalisté Sparty přišli v závěru utkání o vítězství v Olomouci

Fotbalisté pražské Sparty získali v utkání pátého kola Gambrinus ligy proti Olomouci jen bod za remízu 1:1. Úřadující mistr sice vedl na Moravě už od 29. minuty zásluhou Juna, ale v samém závěru vyrovnal domácí Vyskočil na 1:1. Sparta tak i potřetí na soupeřově hřišti remizovala.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Hanáci v úvodu nevypadali právě na družstvo, které hraje v domácím prostředí. Dopustili se několik chyb, kterých se snažila Sparta využít. To se jim ale podařilo až ve 29. minutě, kdy z první vážné akce Pražané udeřili. Domácí ve středu pole ztratili míč, Němec bleskově šajtlí vysunul Juna, a ten si na hranici pokutového území hravě poradil s dvěma dobíhajícími obránci.

Do druhého poločasu vkročili domácí aktivněji a vytvořili si dokonce pár šancí. V závěru vsadili vše na ofenzivní kartu a jejich snaha se jim vyplatila. Po autu z pravé strany hlavičkoval zády k brance Sparty Vyskočil a jeho šťastný pokus překvapil všechny protivníky včetně gólmana Blažka.

Výsledek:

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:1 (0:1) Branky: 90. Vyskočil - 29. Jun. Rozhodčí: Hlaváč - Kašný, Pustka. ŽK: Reiter, Špiláček, Hudec, Caha - Němec, Hübschman. Diváci: 11 293

Sestavy: Olomouc: Vaniak - Randa, Hudec, Kučera, Caha - Vlček (57. M. Hubník), Špiláček, Zbožínek (57. R. Hubník), Urbánek - Vyskočil, Reiter (78. Babnič). Trenér: Uličný; Sparta: Blažek - Petráš, Hübschman, Johana, Zbončák - Poborský, Kováč (85. Pergl), Němec, Ježek (74. Sionko) - Gluščevič (55. Kincl), Jun. Trenér: Kotrba

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít