Fotbalisté v přípravě na EURO opět zaváhali

Čeští fotbaloví reprezentanti prohráli druhé utkání v řadě při přípravě na mistrovství Evropy. Tentokráte nad nimi zvítězili Japonci a podařilo se jim to dokonce na pražské Letné. Experiment v obraně se trenérovi Karlu Brücknerovi nevyplatil a výsledkem byla prohra 0:1.

ČMFS

Češi nezvládli první poločas. Překvapivé složení obrany mělo okénka a Japonci se lehce dostávali do šancí. Ve 32. minutě po krásné Kubově akci a tvrdé střele šli zaslouženě do vedení. Na jejich vítězství nic nezměnil ani druhý poločas, kdy měl český celek výraznou převahu i šance. Především Lokvenc se ocitl ve třech vyložených.

Výsledek:

Česko-Japonsko 0:1 (0:1),
branka: 32. Kubo. Rozhodčí: McKeon - Delaney, Wogan (všichni Irsko). ŽK: Kadži. Diváci: 11.802.

Sestava Česka:
Čech (46. Blažek) - Bolf (46. Rozehnal), Ujfaluši, Jankulovski (46. Mareš) - Galásek (46. Týce) - Poborský (81. Drobný), Rosický (52. Vachoušek), Nedvěd, Šmicer (46. Jiránek) - Baroš (46. Heinz), Koller (46. Lokvenc).

Sestava Japonska:
Narazaki - Cuboi, Tanaka, Chano - Niši (46. Kadži), Inamoto (65. Endo), Ono (81. Motojama), Alex (81. Miura) - Tamada, Fudžita (81. Fukuniši) - Kubo. Trenér: Zico.

Výsledky soupeřů v základní skupině EURA:

Lotyšsko-Island 0:0, diváci: 10.000.

Sestava Lotyšska:
Kolinko - Stěpanovs, Astafjevs, Zakreševskis, Laizans - Blagonaděždins, Ivanovs, Lobanovs (69. Pahars, 80. Štolcers) - Verpakovskis, Rubins, Prohorenkovs (78. Rimkus). Trenér: Starkovs.

Nizozemsko-Řecko 4:0 (0:0),
branky: 50. Makaay, 58. Zenden, 61. Heitinga, 89. van Hooijdonk. Diváci: 27.000.

Sestava Nizozemska:
van der Sar - Heitinga, Stam (46. Reiziger), Bouma, van Bronckhorst - Seedorf, van Bommel (46. Sneijder), van der Vaart (65. van Hooijdonk), Zenden - Makaay, Kluivert (70. Bosvelt).

Rumunsko-Německo 5:1 (4:0),
branky: 34. a 40. Danciulescu, 21. Plesan, 23. Rat, 84. Caramarin - 88. Lahm. Diváci: 14.000.