Fotbalistou roku je Tomáš Rosický

V pražském Kongresovém centru byl ve čtvrtek večer korunován vítěz 37. ročníku ankety o Fotbalistu roku. Nejlepším fotbalistou České republiky roku 2001 byl zvolen Tomáš Rosický. Záložník Borussie Dortmund zvítězil v hlasování fotbalových trenérů, ligových hráčů a legionářů a v 21 letech se stal nejmladším fotbalovým králem v šestatřicetileté historii ankety. Mezi elitní desítkou jsou i přes nevydařenou kvalifikaci na mistrovství světa dlouholeté opory reprezentačního mužstva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický | Foto: Borussia Dortmund
Přehrát

00:00 / 00:00

Jak hlasoval pětinásobný vítěz této ankety Ivo Viktor?

Za Tomášem Rosickým skončili loňský vítěz Pavel Nedvěd z Juventusu Turín a Jiří Jarošík ze Sparty Praha. Oceněni byli také budou vítězové dalších anket - Trenér roku Karel Brückner, Talent roku Petr Čech ze Sparty a Osobnost ligy Miroslav Kadlec z Brna.

Fotbalista roku se volí za celý kalendářní rok, a tak se mezi desítkou kandidátů objevuje i jméno Patrika Bergera, který většinu podzimu promarodil.

Nominace Fotbalista roku 2001: Milan Baroš, Patrik Berger, Petr Čech, Jiří Jarošík, Jan Koller, Vratislav Lokvenc, Pavel Nedvěd, Karel Poborský, Tomáš Rosický, Tomáš Řepka.

Nominace Trenér roku 2001: Karel Brückner, Jaroslav Hřebík, Josef Chovanec, Vlastimil Petržela, Zdeněk Ščasný.

Nominace Talent roku 2001: Petr Čech, Martin Horák, Tomáš Hübschman, David Kobylík, Aleš Urbánek.

Nominace Osobnost ligy 2001: Pavel Černý, Miroslav Kadlec, Pavel Kuka, Jiří Novotný, Horst Siegl.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme