Fotbalová kvalifikace: Česko - Severní Irsko 3:1

Čeští fotbalisté byli po celý zápas jasně lepší, vyhráli ale až díky gólům ze závěrečných minut. Na rozhodující branku čekali až do 88. minuty, kdy vsítil Pavel Kuka svůj druhý gól. Předtím otevřel po 40 minutách hry skóre zápasu, jenomže Severní Irové těsně před koncem prvního poločasu srovnali krok. Druhý poločas se hrál pod taktovkou našich, ale až do 88. minuty byla veškerá snaha marná. Po Kukově trefě na 2: 1 pak přidal třetí branku Baroš a bylo definitivně rozhodnuto.

Utkání viděl Miroslav Bureš:

Statistika:

Česká republika - Severní Irsko 3:1 (1:1)

Branky: 40. a 88. Kuka, 90. Baroš - 45. Mulryne.

Rozhodčí: Sundell - Larsson, Wittberg (všichni Švéd.).

Žluté karty: Griffin, Murdock, A. Hughes.

Diváci: 14.850.

Česká republika: Srníček - Votava (46. Bejbl), Řepka, Týce - Poborský (82. Lokvenc), Galásek, Nedvěd, Berger - Rosický - Kuka, Koller (64. Baroš).

Severní Irsko: Taylor - Nolan, Williams, Murdock, A. Hughes - Healy, Johnson (77. Ferguson), Mulryne (82. Kennedy), M. Hughes, Griffin - Elliot (66. Quinn).

V naší skupině se hrály ještě dva zápasy. Dánové zdolali Maltu těsně 2:1, vítězný gól dal Sand 7 minut před koncem. Také Bulhaři zachránili remízu 1:1 na Islandu až v závěru. Skupinu tak vedou Dánové s 15 body, druzí naši a třetí Bulhaři mají bodů 14.

Štěpán Etrych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít