Fotbalová Slavia Praha získala po 12 letech ligový titul

Nově otevřený stadion v pražském Edenu má za sebou první oslavy. Fotbalisté Slavie splnili úkol, v posledním kole Gambrinus ligy remizovali 2:2 s Jabloncem. Ani případné zaváhání by je ale o titul nepřipravilo, druhá Sparta totiž prohrála v Liberci.Třetí příčku obsadila Ostrava zásluhou vítězství 2:0 nad Bohemians 1905. Klokani tak doprovodí do druhé ligy Most.

Slavia Praha, mistr fotbalové ligy

Slavia Praha, mistr fotbalové ligy | Zdroj: ČTK

Slavia dlouho vyprodané hlediště stadionu v Edenu napínala, úvodní gól vstřelil až na začátku druhého poločasu Belaid. Jablonečtí ale dokázali o minutu později srovnat. Domácí poslal do vedení podruhé Pudil až v 86. minutě, ani tentokrát jim nevydrželo dlouho. Na konečných 2:2 upravil v 90. minutě Krejčí. V nastaveném čase ovšem Slávisté nemuseli být příliš nervózní. Druhá Sparta totiž prohrávala v Liberci.

Letenští přitom vstoupili do utkání výborně, už v 7. minutě se trefil Slepička. Také Liberec dokázal na jejich branku rychle odpovědět, a protože hostující obrana neměla svůj den, nezůstalo jen u vyrovnání. Severočeši vedli ve 42. minutě už 3:1. Sparta ještě do konce poločasu snížila, ale na začátku druhé půle znovu inkasovala. Holenda pak konečný výsledek jen kosmeticky přikrášlil.

S nejvyšší soutěží se po roce rozloučili fotbalisté Bohemians 1905, prohráli v Ostravě 0:2. Baník si vítězstvím zajistil třetí příčku a start v poháru UEFA. Pohár Intertoto si zahrají páté Teplice, čtvrté Brno o účast v této soutěži neprojevilo zájem.

Výsledky
Slavia - Jablonec 2:2 (0:0) Branky: 52. Belaid, 86. Pudil - 53. Žofčák, 90. Krejčí. Rozhodčí: Mikel - Goňa, Kubáň. ŽK: Pudil - Straka, Žofčák, Klapka. Diváci: 20.698 (vyprodáno)

Slovan Liberec - Sparta Praha 4:3 (3:2) Branky: 9. a 42. Smetana, 25. Nezmar, 49. Papoušek - 6. a 43. Slepička, 79. Holenda. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Mencl. ŽK: Papoušek - Sivok, Jeslínek, Kadlec. Diváci: 6950.

Baník Ostrava - Bohemians 1905 2:0 (1:0) Branky: 10. Magera, 90.+3 Zeher. Rozhodčí: Paták - Teuber, Drastik. ŽK: Karal, Lukáš, Sňozík, Rezek (všichni Bohemians 1905). Diváci: 17.372 (vyprodáno).

Tescoma Zlín - 1. FC Brno 0:1 (0:0) Branka: 59. vlastní Kroča. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. Bez karet. Diváci: 3102.

FK Teplice - SK Kladno 1:0 (1:0) Branka: 35. Verbíř. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Urban. ŽK: Vieira - Gross. Diváci: 2410.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0) Branka: 68. Schulmeister. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Lakomý. ŽK: Mrkvička (Č. Budějovice). Diváci: 2916.

Viktoria Plzeň - SIAD Most 6:2 (4:1) Branky: 22. a 49. Varadi, 29. z pen. a 54. Sylvestre, 15. Navrátil, 41. Petržela - 9. Schut, 71. Bogdanov. Rozhodčí: Hrubeš - Hojšík, Jiřík. ŽK: Horský (Most). Diváci: 1580.

Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0) Branka: 79. Kalod. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Novák. Bez karet. Diváci: 1820.

Tabulka: 1. Slavia 60 bodů, 2. Sparta 57, 3. Ostrava 55, 4. Brno 55, 5. Teplice 53, 6. Liberec 44, 7. Ml. Boleslav, 42, 8. Zlín 38, 9. Plzeň 38, 10. Žižkov 37, 11. Olomouc 36, 12. Jablonec 33, 13. České Budějovice 32, 14. Kladno 27, 15. Bohemians 1905 26, 16. Most 20

Petr Souček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít