Fotbalová Sparta neobhájí titul

Sparťané ztratili v zápase s Teplicemi šanci obhájit titul fotbalových mistrů Česka. Ve 27. kole prohráli 2:3 s Teplicemi. Sparta přitom dvakrát vedla o gól a nevyužila dvě penalty. V tabulce ztrácí Sparta tři kola před koncem devět bodů na vedoucí Liberec, s nímž má horší vzájemnou bilanci. Ani kdyby o pořadí při rovnosti bodů rozhodovala tabulka mezi třemi týmy včetně Viktorie Žižkov, Sparta by titul nezískala.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Sparta začala lehce, ale zahazovala. Už ve 4. minutě Jun střílel vedle. V 10. minutě Horák sice po Michalíkově centru dal na 1:0, ale po dvou minutách Sionko neproměnil penaltu. Divecký pak poslal Doležala do uličky - 1:1. Už v 26. minutě Mareš po Zelenkově trestném kopu dal hlavou svůj první ligový gól v dresu Sparty - 2:1. Ve 34. minutě si ale Luděk Zelenka narazil míč o domácího Mareše a znovu vyrovnal na 2:2. Druhou penaltu Sparty nedal Jarošík za Voříškovu ruku. Po osudové hrubce Horáka zakončil na 2:3 Divecký. Sparťanská série bez výhry se protáhla už na čtyři zápasy.

Sparta - Teplice 2:3 (2:2) Branky: 10. Horák, 26. Mareš - 22. M. Doležal, 34. Luděk Zelenka, 67. Divecký. ŽK: Lukáš Zelenka (Sparta). Rozhodčí: Helebrant - Janovský, Goňa. Diváků: 4652.

Sparta: Čech - Flachbart, Horák (71. Blaha) Grygera, Mareš - Sionko, Lukáš Zelenka (68. Zavadil), Jarošík, Michalík (78. Čížek) - Jun, Tuma.

Teplice: Poštulka - Frťala - Lengyel, Skála - Kukol, M. Doležal (88. K. Doležal), Voříšek, Sigmund (84. Grlič), Leitner - Luděk Zelenka, Divecký (90. Piatka).

Tabulka: 1. Liberec 63, 2. Žižkov 56, 3. Sparta 54, 4. Bohemians 45, 5. Ostrava 41, 6. Slavia 39, 7. Brno 38, 8. Jablonec 34, 9. Synot 33, 10. Příbram 33, 11. Teplice 32, 12. Hradec Králové 30, 13. Olomouc 27, 14. Drnovice 23, 15. Blšany 21, 16. Opava 12.