Fotbaloví nadšenci se konečně dočkali

Dnes večer začíná v Mnichově 18. světový šampionát. Na slavnostním zahájení bude hrát prim 170 bývalých fotbalových mistrů světa, včetně Pelého nebo Maradony. Následný úvodní zápas šampionátu mezi domácí reprezentací a Kostarikou, má po celé planetě sledovat kolem dvou miliard diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS ve fotbalu 2006 | Foto: FIFAworldcup.com

"S olympijskými hrami se to absolutně nedá srovnávat. Půjde o malé odpolední představení bez pyrotechniky," říká režisér zahajovacího ceremoniálu Christian Stückl. Na pódiu se během pouhé půlhodinky vystřídá 1400 účinkujících.

Ti předvedou poněkud zvláštní "koktejl" bavorského lidového umění s nezbytnými koženými kalhotami smíchaného s hip-hopem nebo breakdancem. To všechno bude komentovat známý televizní bavič Thomas Gottschalk.

Chybět nebude kompletní dvaadvacítka německých "zlatých hochů" z roku 1974 a z týmu, který zlato získal v roce 1990 bude chybět jediný Thomas Hässler. Šampionát slavnostně zahájí německý prezident Horst Köhler.

Původně plánovanou galashow FIFA v lednu zrušila. Oficiálním důvodem byl strach z poškození trávníku berlínského Olympijského stadiónu. Neoficiálně se mluví o příliš vysokých nákladech a mizerné umělecké kvalitě.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme