Franišek Kaberle roztrpčil v NHL brankáře Vokouna

Kanadskoamerická hokejová NHL pokračovala v noci na dnešek šesti zápasy a do statistik opět promlouvali čeští reprezentanti. Obránce František Kaberle rozhodl v prodloužení proměněným trestným střílením o vítězství Caroliny nad Nashvillem, dvakrát se trefil Erat, jednou Výborný, Vrbata a Štefan.

František Kaberle | Foto: Jiří Fisher

Marná byla snaha útočníka Nashvillu Martina Erata, který svým druhým gólem v utkání poslal duel s Carolinou do prodloužení. Ve třetí minutě nastaveného času totiž rozhodčí nařídili trestné střílení po hození holí od Scotta Hartnella a postižený obránce František Kaberle trestal. Udělal brankáři Predátors Tomáši Vokounovi kličku na levou stranu a z forhendu poslal puk do sítě. Vokoun na vítězný gól reagoval zlostným mrštěním hole na mantinel, za což od rozhodčích obdržel desetiminutový osobní trest.

Třetí gól po přestupu z Caroliny vstřelil v dresu Chicaga Radim Vrbata. I díky tomu porazili Black Hawks hosty z Pittsburghu 4:1. Naopak ani gól Davida Výborného po nahrávce Jaroslava Balaštíka nevedl k vítězství Columbusu na ledě Tampy Bay. 2:4, na gólech domácích se dvěmi asistencemi podílel Václav Prospal. Anaheim podlehl Washingtonu 2:3 v prodloužení a Atlanta porazila doma St.Louis 2:0. Svůj podíl na tom měl obránce Jaroslav Modrý, jemuž statistici připsali bod do kanadského bodování za gólovou asistenci. Po čtyřech odehraných zápasech v sestavě New Jersey absentoval nachlazený Patrik Eliáš. Tým i bez něho zdolal Vancouver 3:0. Devils vyhráli všech pět duelů v novém roce, z toho potřetí tímto výsledkem.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít