Gambrinus liga ve stínu smutku

První fotbalová Gambrinus liga má za sebou odehráno šest zápasů pátého kola. V pondělí od 17:15 je na programu zápas Bohemians proti Viktorii Žižkov. Páté kolo je dohráváno pod závojem smutku. Svůj poslední zápas dnes dohrál fotbalový odborník a trenér Vlastislav Mareček. Bývalý kouč Teplic a Zlína podlehl zhoubné nemoci. Z piety byl odložen zápas Teplic v Brně.

Fanoušci FC Viktoria Plzeň | Foto: FC Viktoria Plzeň

V sobotu přijela Plzeň do Ostravy, kde se střetli dva dosud neporažené celky. Ostrava hnána čtrnáctitísícovým hledištěm rozhodla dvěma brankami Zehera a Plzeň okusila porvé hořkost porážky.

Jediným týmem, který sbírá jen tři body je stále Slavia Praha. Po středečním úspěchu v podobě postupu do Ligy mistrů, přijela pro tři body do Mostu. Jako první v zápase se trefil domácí Toleski, ale do šaten šli spokojenější slávisté po dvou trefách Vlčka. Po přestávce dali obě mužstva po gólu a stanovili tak konečný výsledek 2:3. Za Slavii zvýšil Gaúcho a za Most skóroval mladý Angličan Webster.

První zápas na lavičce Českých Budějovic prožil trenér František Straka proti hostům z Mladé Boleslavi. Tři branky vstřelili hosté, ale vítězství jim to nepřineslo. Voříšek trefil pouze branku vlastní a až potom stříleli hostující Kysela a Rajnoch do branky soupeře. Ujali se tak vedení 2:1, které Mladé Boleslavi vydrželo až do 93. minuty, kdy se trefil kapitán Horejš a trenér Straka tak vyválčil pro Budějovice bod.

Jablonec přijel na Kladno a po nepovedeném středečním vystoupení v poháru UEFA si chtěl spravit náladu. Remíza 1:1 zápasu slušela. Za domácí se trefil Dočkal ve 24. minutě a hosté šli do vedení zásluhou Zábojníka už ve třetí minutě.

Liberec zažívá velmi těžký vstup do sezony. Po domácí prohře s fotbalisty Zlína je s jedním bodem na posledním místě. Židli trenéra Liberce rozkýval zlínský Opiela, který se trefil v 64. minutě pod břevno. Vedení Liberce však po poslední prohře vyjádřilo i nadále důvěru trenéru Zachovi.

Sparta i v desíti lidech doma přehrávala Sigmu Olomouc. Už v 31. minutě zatáhnul za záchrannou brzdu Kladrubský, kdy doslova sestřelil unikajícího Hubníka. Rozhodčí vytáhl červenou kartu a začala neviditelná přesilovka Olomouce. Sparta nepustila otěže zápasu z rukou, ale vstřelit branku se stále nedařilo. Postaral se o ní až Libor Došek v 85. minutě po vyhraném vzdušném souboji s gólmanem Drobiszem. Sparta tak po hubené výhře 1:0 drží třetí příčku a kontakt se špicí tabulky.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít