Generálka na Pohár UEFA se Žižkovu vydařila

Fotbalistům Viktorie Žižkov se vydařila generálka na čtvrteční zápas předkola Poháru UEFA, ve kterém nastoupí proti kazašské Astaně. V netradičním odpoledním čase porazili Blšany 2:0, když o své výhře rozhodli dvěma brankami v rozmezí půl minuty. Naopak se nedařilo Českým Budějovicím, které v domácí premiéře nestačily na Brno a prohrály 0:2.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Žižkovští rozhodli o svém vítězství dvěma brankami během 23. a 24. minuty. Po rohovém kopu v podání Ščasného se míč dostal k volnému Sabouovi, který bez problémů překonal brankáře Chvalovského. Hosté marně reklamovali ofsajd. Jen o několik desítek vteřin později se domácí radovali podruhé zásluhou Oravce. Ve druhém poločase se prořídlé ochozy spíše nudily, Viktoria zápas bez větších problémů dovedla do vítězného konce.

Fotbalisté Brna se vyrovnali s náročným programem posledních dní a dokázali vyhrát také druhý ligový zápas. Na částečně zrekonstruovaném stadiónu v Českých Budějovicích porazili domácí tým 2:0. Ve dvaadvacáté minutě zařídil vedení Moravanů Mezlík, který využil přihrávku Libora Doška. O šest minut později se skóre měnilo znovu. Hrubou chybu obránce Schindlera potrestal Pacanda, který zvýšil vedení Brna na 2:0. Domácí se poté dostali do několika šancí, ale žádnou z nich nevyužili. Od 61. minuty navíc hráli proti deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen střelec úvodního gólu Mezlík. Ani poté se však Jihočeši nedokázali prosadit a i ve třetím kole se nedočkali bodového zisku.

Třetí kolo se dohrává v pondělí. Od 16:40 přivítá Olomouc na svém hřišti Teplice a pokud zvítězí, dotáhne se na vedoucí Slavii. Ta má po třech kolech devět bodů.