Gól Pavla Kubiny ukončil zápas Tampy s Washingtonem

Český obránce Pavel Kubina z Tampy Bay se trefil v první minutě prodloužení do sítě hostů z Washingtonu, čímž stanovil konečné skóre na 4:3 pro tým z Floridy. Šlo o pátý Kubinův gól v této sezóně. Ještě více se včera v zámořské NHL střelecky dařilo dalšímu českému bekovi Romanu Hamrlíkovi. Ten se podílel na vítězství hokejistů Calgary 7:2 v Saint Louis dvěma brankami.

Pavel Kubina

Pavel Kubina | Foto: Hráči NHL

Plný českých jmen je také zápis o utkání Atlanty s New Jersey. Domácí dokázali v závěrečné třetině dohnat dvoubrankový náskok soupeře a v prodloužení vývoj utkání otočili. Rozhodující gól dal Slovák Peter Bondra. Z Čechů za Atlantu skórovali Robert Holík a Patrik Štefan, Jaroslav Modrý dvakrát asistoval. Hostům příliš nepomohl gól a asistence Patrika Eliáše.

Za zmínku stojí také dvě asistence Roberta Langa v zápase Detroitu se San Jose. I díky nim domácí vyhráli hladce 4:0. V kanadském derby a zároveň v boji dvou týmů, které se pohybují na hranici postupu do play-off zvítězil Montreal nad Torontem 5:1, když rozhodující čtyřbrankový náskok získal už v první třetině.

Čtvrteční zápasy NHL:

Atlanta - New Jersey 6:5 v prodl. (0:1, 1:2, 4:2 - 1:0)
Branky: 13. Marián Hossa (Modrý), 46. Holík (Modrý), 49. Kovalčuk, 57. Vjačeslav Kozlov, 58. Štefan, 62. Bondra - 16. Eliáš, 11. Langenbrunner (Eliáš), 37. Lukowich, 43. Parise, 59. Gionta. Střely na branku: 30:41. Diváci:16.094.

Montreal - Toronto 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Higgins, 5. Dandenault (Bonk), 10. Souray, 18. Kovaljov, 32. Perežogin (Plekanec) - 26. O'Neill (T. Kaberle). Střely na branku: 30:34. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 12. Boyle, 46. Fedotěnko, 53. Craig (Prospal), 61. Kubina - 6. a 51. Ovečkin, 45. Pettinger. Střely na branku: 37:30. Diváci: 19.917.

Detroit - San Jose 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 22. Holmström, 42. J. Williams (Lang), 43. Yzerman (Lang), 54. Samuelsson. Střely na branku: 30:28. Diváci: 20.066.

St. Louis - Calgary 2:7 (0:1, 0:4, 2:2)
Branky: 43. Glumuc, 55. Tkachuk - 36. a 49. Hamrlík, 13. McCarty, 24. Donovan, 31. Leopold, 39. Regehr, 45. Kobasew. Střely na branku: 22:26. Diváci: 14.706.

Phoenix - Chicago 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Mara, 14. Doan, 37. Reinprecht, 55. Sanderson - 12. Wisniewski, 16. Holmqvist, 59. Calder (Vrbata). Střely na branku: 32:40. Diváci: 16.351.

Vancouver - Edmonton 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. a rozhodující nájezd Bertuzzi, 25. H. Sedin, 52. Näslund - 29. a 39. Torres, 39. Pisani. Střely na branku: 19:29. Diváci: 18.630.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít