Gustavo Kuerten novou jedničkou tenisového žebříčku

Brazilský tenista Gustavo Kuerten vyhrál v Lisabonu Turnaj mistrů a díky tomu ukončil letošní rok na místě světové jedničky. V dnešním finále závěrečného podniku sezóny Kuerten porazil Američana Andreho Agassiho hladce třikrát 6:4.

O světový trůn Kuerten v Lisabonu do poslední chvíle bojoval s Maratem Safinem z Ruska, který měl dva pokusy, aby si vedení v žebříčku ATP udržel. Své poslední utkání v základní skupině a poté i v semifinále nicméně prohrál. Brazilec k převzetí „trůnu“ naopak musel Turnaj mistrů vyhrát, což se mu dnes podařilo. Po Stefanu Edbergovi ze Švédska je od roku 1991 první neamerickou jedničkou.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít