Hala pro hokejové MS 2004 možná vyroste na Maninách

Víceúčelová hala, která je podmínkou pro pořádání hokejového mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2004 u nás, by mohla vyrůst na pražských Maninách. Rada hlavního města o tom rozhodla na návrh primátora Jana Kasla kvůli tomu, že magistrát nijak nemůže ovlivnit stav přípravy stavby haly na Hagiboru, kde je kvůli nevyjasněným majetkovým vztahům k jednomu z pozemků přerušeno územní řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní rozhodnutí rady musejí ještě projednat pražští zastupitelé, kteří tak učiní 28. června.

V následujících dnech by měl vládní zmocněnec pro světový šampionát Ladislav Malý jednat se zástupci sdružení finských investorů, společností Multiarena Praha, kteří plánují stavět halu v lokalitě Hagibor. Až v případě, že by odmítli změnit umístění haly, budou podle Malého osloveni další potencionální investoři.

Multiarena se podle slov svého jednatele Rafaela Karpíška přesunu stavby na Maniny nebrání. Nejprve však musí být oficiálně oslovena pražským magistrátem či Malým. "Dozvěděl jsem se, že by zde byla možnost získat právně čisté pozemky, což by vyřešilo spoustu problémů," uvedl Karpíšek.

Vybudování nové haly je podmínkou pro pořádání světového hokejového šampionátu v České republice za tři roky. Původně mělo být mistrovství v roce 2003, ČR si však musela kvůli problémům s přípravou stavby haly vyměnit pořadatelství s Finskem. Zvýšená aktivita všech zainteresovaných stran souvisí s blížícím se říjnovým termínem, kdy musí předseda českého svazu Karel Gut informovat vedení Mezinárodní hokejové federace o stavu příprav výstavby haly.

S primátorem Janem Kaslem hovořil Aleš Procházka:

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme