Hanzal zaznamenal premiérový hattrick v NHL

Skvělý zápas odehrál v NHL hokejista Martin Hanzal. Mladý český útočník se blýskl svým prvním hattrickem ve slavné zámořské soutěži a dovedl tak Phoenix k výhře nad Torontem 6:3. Střelecky zářili také další Češi: dvakrát se gólově prosadili Patrik Eliáš, Petr Sýkora a Jiří Hudler.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Hanzal tak splácí důvěru trenérovi Phoenixu Waynu Gretzkému, který českého hokejistu zařadil do první formace. V minulém utkání dal jeden gól, teď hned tři.

"Je to úžasné. Nikdy jsem nevstřelil dva góly a teď rovnou hattrick. Dařilo se mi dorážet střely. Výborně střílel Jovo a já jsem měl u prvních dvou branek štěstí. A u třetí vlastně taky," vyprávěl nadšeně Hanzal po zápase.

Toronto ale dokázalo vždy na Hanzalovy branky odpovědět, o výhře Coyotes se tak rozhodlo až v závěrečné třetině.

Výborné utkání má za sebou také Patrik Eliáš. Útočník New Jersey nejprve poslal zápas ve Philadelphii do prodloužení, když 90 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal a ve třetí minutě nastavení rozhodl o výhře Devils. Eliáš tak vyrovnal ligový rekord Jaromíra Jágra a Matse Sundina v počtu branek v prodloužení, na svém kontě jich má patnáct.

Dva góly dal také další český útočník Petr Sýkora a pomohl Pittsburghu k výhře na ledě Caroliny 5:2. Na obě branky přihrál Sýkorovi Sidney Crosby, který si v zápase připsal celkově čtyři asistence. Obnovená premiéra se tak trenérovi Hurricanes Paulu Mauricovi nevydařila. Carolina prohrála čtvrtý domácí duel v řadě. Její obránce František Kaberle odehrál 500. zápas v NHL.

Mimořádně úspěšný střelecký večer českých útočníků podtrhl Jiří Hudler. Dvěma góly se podílel na výhře Detroitu nad Vancouverem 6:5. S jedenácti brankami je tak Hudler nejlepším českým střelcem v NHL.

Vítězný gól si připsal David Krejčí a pomohl Bostonu k vítězství 3:1 na ledě Tampy Bay. Dvaadvacetiletý centr bodoval už v sedmém utkání za sebou. V dresu Lightning nastoupil k druhému zápasu v NHL Radek Smoleňák, naopak místo v sestavě opět nezbylo na Radima Vrbatu.

Florida dala dva góly během 35 sekund a porazila Buffalo 2:1. Na branky Panthers přihrávali Michael Frolík a Radek Dvořák, jediný gól Sabres vstřelil po asistenci Jaroslava Špačka Aleš Kotalík. V brance Floridy nastoupil počtvrté za sebou Craig Anderson a připsal si 45 úspěšných zákroků. Tomáš Vokoun tak musí na svou šanci stále čekat.

Montreal - New York Rangers 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Branky: 10. A. Kosticyn, 11. Begin, 18. Tanguay (Hamrlík), 24. Lapierre, 41. Lang, 60. D'Agostini - 34. Näslund, 39. Dawes. Střely na branku: 39:20. Diváci: 21.273

Philadelphia - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 27. Timonen, 56. Upshall - 59. a 63. Eliáš, 38. Parise. Střely na branku: 31:31. Diváci: 19.577

Washington - New York Islanders 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 12. Ovečkin, 14. Viktor Kozlov, 47. Brashear, 57. Fehr, 60. Bäckström - 20. Streit, 34. Hunter. Střely na branku: 47:29. Diváci: 18.130

Carolina - Pittsburgh 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)

Branky: 23. T. Ruutu (Melichar), 36. Cullen - 11. a 22. Sýkora, 13. Dupuis, 27. Šatan, 39. Fedotěnko. Střely na branku: 36:22. Diváci: 14.559

Tampa Bay - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 2. St. Louis - 33. a 60. Kessel, 49. Krejčí. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15.598

Florida - Buffalo 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 36. Campbell (Frolík), 37. Ballard (Dvořák) - 52. Kotalík (Špaček). Střely na branku: 25:46. Diváci: 13.123

Detroit - Vancouver 6:5 (2:1, 1:2, 3:2)

Branky: 6. a 11. Hudler, 30. a 47. Cleary, 44. Meech, 45. Lidström - 2. Pyatt, 22. Wellwood, 25. Raymond, 49. H. Sedin, 59. Burrows. Střely na branku: 39:25. Diváci: 19.116

Nashville - Colorado 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Fiddler, 13. Weber, 20. Legwand - 10. Smyth (Hejduk), 17. Wolski. Střely na branku: 24:21. Diváci: 12.717

Phoenix - Toronto 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Branky: 3., 13. a 21. Hanzal (na třetí Z. Michálek), 46. a 55. Reinprecht, 57. Fedoruk - 4. a 15. Ponikarovskij, 35. J. Blake. Střely na branku: 26:18. Diváci: 13.777

San Jose - Columbus 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 35. Marleau, 41. Roenick, 48. J. Thornton - 17. Nash (Hejda), 44. Modin. Střely na branku: 22:30. Diváci: 17.496