Hašek: Čtvrtý zápas bude klíčový

Mezi překvapení dosavadního průběhu play off kanadsko-americké NHL patří bezesporu vývoj série mezi Detroitem a Vancouverem. Hokejisté Rudých křídel prohráli obě úvodní klání na domácím ledě a první výhru si připsala až na zimním stadiónu patřícím Canucks. Jak přiznal gólman Red Wings Dominik Hašek, vítězství velmi vylepšilo náladu v kabině týmu. "Po prvních dvou zápasech to bylo na bodu mrazu, ale dokázali jsme se dát dohromady a vyhrát. Nic ale není jasné, rozhodující bude, jestli vyhrajeme čtvrté utkání, protože otočit sérii ze stavu 1:3 by bylo hodně těžké," pochvaloval si Hašek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

Dominátorovi vůbec nevyšel druhý zápas. Z devatenácti střel pustil čtyři góly a jak s nadsázkou říká, na co Vancouver sáhl, to tam spadlo. Podobné utkání už v bojích o Stanleyův pohár zažil ještě v dresu Buffala, kdy si na následujím tréninku na krk pověsil ceduli s všeříkajícím nápisem: EMENTÁL. Tentokrát se ale nic podobného neopakovalo. "Mně ale nevyšel ani jeden z domácích zápasů. Je sice fakt, že jsme měli prakticky celou dobu převahu, ale nedokázali jsme dát gól. To Vancouver dal všechny vítězné góly po nějaké nepředvídatelné teči, ať již o mého spoluhráče či soupeře. Nehráli jsme úplně dobře a měli jsme trošičku smůlu, že se nám to odráželo tam, kam jsme nechtěli," vzpomínal Hašek.

Nejlepší gólman poslední dekády si tak musel vyslechnout a vytrpět pěknou řádku výtek ze strany fanoušků. On sám jim to ale nezazlívá. "V kabině mi nikdo nic neříkal, ale fanoušci mají poněkud vyšší nároky. To je však na celém světě stejné a profesionální sportovec se s tím musí vyrovnat," uzavřel Hašek.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme