Hašek oslavil 42. narozeniny výhrou

Detroit ukončil sérii tří nevydařených zápasů vítězstvím 3:1 nad Coloradem. Domácí brankář Dominik Hašek nebyl během utkání příliš zaneprázdněn, ale jedenácti úspěšnými zákroky přesto svému týmu pomohl. Navíc si zpříjemnil dnešní den, kdy slaví 42. narozeniny. Red Wings se však o výhru strachovali až do konce - vítězství gólem na 3:1 pojistil Maltby až v předposlední minutě.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Miroslav Konvalina

Další Češi se v pěti nočních zápasech zámořské NHL nezviditelnili. Výjimkou je Milan Michálek ze San Jose, jehož asistence ovšem vedla pouze ke zmírnění porážky ve Vancouveru. Chicago vyhrálo Calgary 4:3 po prodloužení a z vítězství se jeho hráči radovali po deseti nepovedených duelech. Sérii neúspěchů přerušila také Philadelphia na ledě Atlanty. Největší zásluhu na tom má střelec obou branek hostů Carter.

Statistika nedělních zápasů NHL:

Chicago - Calgary 4:3 v prodloužení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 60. a 63. Archipov, 10. Wisniewski, 23. Hamilton - 32. Langkow, 34. Huselius, 57. Tanguay. Střely na branku: 40:22. Diváci: 11.182.

Atlanta - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 12. Kovalčuk - 32. a 59. J. Carter. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.598.

Anaheim - Dallas 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 10. a 50. McDonald, 10. D. Penner, 51. Selänne - 48. Lehtinen z trestného střílení. Střely na branku: 28:31. Diváci: 17.331.

Detroit - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 30. Dacjuk, 55. Holmström, 59. Maltby - 55. P. Stastny. Dominik Hašek odchytal za Detroit 59 minut, z 12 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 41:12. Diváci: 20.066.

Vancouver - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 33. Pyatt, 35. D. Sedin, 60. B. Morrison - 22. Pavelski (M. Michálek). Střely na branku: 24:39. Diváci: 18.630.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít